ساخت کیت تست سریع جهت تشخیص کروناویروس در سنگاپور

توریست مالزی – با استناد به مطلعات موسسه علوم، فناوری و تحقیقات در سنگاپور، ساخت کیت تست سریع جهت تشخیص کروناویروس امکان پذیرشد. به گزارش اسپوتنیک به نقل از...
توریست مالزی – با استناد به مطلعات موسسه علوم، فناوری و تحقیقات در سنگاپور، ساخت کیت تست سریع جهت تشخیص کروناویروس امکان پذیرشد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از Straits Times، با تست جدید، نتیجه را می توان در طی پنج دقیقه ثبت نمود. به گفته رئیس آزمایشگاه آژانس، پروفسور جکی این، پیش بینی می شود مجوز استفاده انبوه از این کیت تست در طی یک ماه آینده صادر شود. پس از آن، این تست ها به کلیه موسسات پزشکی کشور ارسال می شود.

این متخصص توضیح داد که روش جدید این امکان را می دهد بخش هایی از DNA را بدون قرار گرفتن در معرض دماسنج کپی کنید.

تمدید تعطیلی همه مساجد سنگاپور تا اطلاع ثانوی
تعطیلی مساجد سنگاپور که پیش از این به مدت دو هفته اعلام شده بود برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تا اطلاع ثانوی تمدید شد.

به گزارش ایکنا به نقل از «استریتز تایمز»، شورای دینی مسلمانان سنگاپور اعلام کرد همه ۷۰ مسجد این کشور آسیای جنوب شرقی به مدت نامعلوم به روی نمازگزاران بسته خواهد ماند.

نظیرالدین محمد نصیر، مفتی سنگاپور نیز در یک کنفرانس خبری با بیان این که تصمیم برای بسته شدن مساجد ابتدا در روز ۱۲ مارس اتخاذ شد، گفت: در آن زمان ابتدا مساجد ۵ روز تعطیل شدند و سپس این مسئله ۹ روز دیگر تمدید و اعلام شد که این مراکز عبادی زمانی بازگشایی می شوند که شرایط ایمن شده باشد. در آن زمان تعداد مبتلایان به کرونا در کشور کمتر از ۲۰۰ نفر بود ولی این تعداد تا دیروز به ۵۰۹ نفر رسید و دو نفر هم بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند. این نشان می دهد که وضعیت نه تنها بهتر نشده بلکه بدتر شده است.

نصیر در ادامه گفت: با توجه به خطر بالای ابتلا به این بیماری، کمیته فتوا توصیه کرد که مساجد تا اطلاع ثانوی تعطیل بمانند و شورا هم این توصیه را پذیرفت.

پاسخی ارسال کنید

*

*

9 + هفت =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!