ساعت رباتیکی که جست و خیز می‌کند

توریست مالزی – یک مجموعه رباتیک با همکاری یک شرکت ساعت سازی سوئیسی، ساعتی را در قالب یک ربات دوپا طراحی کرده اند که هدف از تولید آن حمایت...
توریست مالزی – یک مجموعه رباتیک با همکاری یک شرکت ساعت سازی سوئیسی، ساعتی را در قالب یک ربات دوپا طراحی کرده اند که هدف از تولید آن حمایت از کودکانی بوده که از دیستروفی ماهیچه‌ای دوشن رنج می‌برند.
به گزارش مهر به نقل از نیواطلس، این ساعت که تی – رکس نام دارد، از شیشه و فولاد ساخته شده و با توجه به اینکه می‌تواند بر روی دوپای خود راه برود برای سرگرم کردن کودکان بیمار نیز قابل استفاده است.
ساعت یادشده که بخش عمده آن با استفاده از چاپگرهای سه بعدی ساخته شده دو کیلوگرم وزن دارد و چابکی و جست و خیز آن موجب سرگرمی و نشاط می‌شود. کودکان مبتلا به دیستروفی ماهیچه‌ای دوشن ماهیچه‌های ارادی خود را که در کنترل بدن نقش حیاتی دارند، از دست می‌دهند. نتیجه این امر از دست دادن توانایی راه رفتن، معلولیت ۹۶ درصدی، مشکلات تنفسی و مرگ است.
با توجه به اینکه این بیماری بیشتر در پسر بچه‌ها رخ می‌دهد و از دست دادن توان حرکت آنها را افسرده می‌کند، ساعت یادشده که ظاهری مشابه با یکی از شخصیت‌های فیلم پارک ژوراسیک دارد با حرکات خود می‌تواند شادمانی را به آنها بازگرداند.
این ساعت که فعلاً صد واحد از آن تولید شده، ۲۶.۵ سانتیمتر ارتفاع داشته و شارژ باتری آن برای هشت روز استفاده کافی است. قیمت این محصول ۲۲۷۰۰ دلار است.

پاسخی ارسال کنید

*

*

5 × یک =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!