ستاره‌ی موسیقی ایران در آسمان مالزی می‌درخشد

توریست مالزی- کیهان کلهر از برجسته‌ترین چهره‌‌های موسیقیِ ایران در جهان به همراهِ برادران کیا و ضیا طبسیان در کنسرتی با عنوانِ «زیرِ آسمانِ موسیقی پارسی» (Under the Persian...
توریست مالزی- کیهان کلهر از برجسته‌ترین چهره‌‌های موسیقیِ ایران در جهان به همراهِ برادران کیا و ضیا طبسیان در کنسرتی با عنوانِ «زیرِ آسمانِ موسیقی پارسی» (Under the Persian Musical Sky) برای نخستین بار در مالزی اجرای سه‌نفره خواهند داشت.
برگزار کننده‌ی اصلی این کنسرت، سازمانِ فرهنگی هنریِ مالزیاییِ «پوساکا» (PUSAKA) است که با همکاریِ کنسولگریِ کانادا در مالزی، هنرمندانِ ایرانی‌تبار را زیرِ پرچمِ کانادا در سالنِ «موزه‌ی هنرهای اسلامی» کوالالامپور برای اجرای موسیقی اصیل ایرانی در ۱۵ سپتامبر ۲۰۱۸ به رویِ صحنه خواهند آورد.
کیهانِ کلهر که نخستین و تنها ایرانی برنده‌ی جایزه‌ی موسیقیایی گرمی محسوب می‌شود، به جشنواره موسیقیِ جازِ «اسکندر پوتری» در شهرِ «جوهور بارو» مالزی نیز دعوت شده که به همراه «کیا طبسیان»، هشتم سپتامبر، اجرای دو نفره‌ی کمانچه و سه‌تار را در این رویداد خواهند داشت.
جامعه‌ی فرهنگی هنری مالزی و علاقه‌مندان به موسیقی در این کشور جنوبِ شرق آسیایی، در حالی به استقبالِ بداهه‌نوازیِ کمانچه‌ی کلهر، سه‌تارِ و تمبکِ کیا و ضیا طبسیان می‌روند که تا لحظه‌ی نگارش این مقاله، هنوز هیچ سازمان و شرکتِ ایرانی‌ای (که تعداد قابل توجهی از آن‌ها در کوالالامپور حضور دارند)، برای کمک به برگزاری این کنسرت اقدامی نکرده‌اند. این درحالی‌ست که برگزارکنندگان مالزیایی این کنسرت، انتظار دیگری از حضور شرکت‌های ایرانی داشته اند.
هنرمندانِ ایرانی همچنین قرار است یک روز پس از اجرای کنسرت در کوالالامپور، یکشنبه ۱۶ سپتامبر، در کارگاهی آموزشی درباره‌ی موسیقی سنتی ایران با علاقه‌مندان مباحثه کنند.
قرار است شرکت کنندگانِ این کارگاه درباره‌ی تاریخچه‌ی موسیقی ایران، سازها و شیوه‌های بداهه نوازی و همچنین ارتباط موسیقی سنتی با ادبیات و نقاشی مطالبی را بیاموزند.
نگارنده: امین کامرانی

پاسخی ارسال کنید

*

*

نوزده − شش =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!