سقف تراکنش بانکی در مالزی به ۲۵ هزار رینگت کاهش یافت

توریست مالزی – بانک مرکزی مالزی با هدف تنگ‌تر کردن گریزگاه‌های پولشویی و فساد مالی، سقف تراکنش مالی توسط موسسات مالی مالزی را ۵۰ درصد کاهش داد. به گزارش...
توریست مالزی – بانک مرکزی مالزی با هدف تنگ‌تر کردن گریزگاه‌های پولشویی و فساد مالی، سقف تراکنش مالی توسط موسسات مالی مالزی را ۵۰ درصد کاهش داد.
به گزارش استار، از ابتدای ژانویه ۲۰۱۹، بانک‌ها باید هرگونه تراکنش مالی بیش از ۲۵ هزار رینگت را گزارش دهند. این رقم پیش ازاین بخشنامه، ۵۰ هزار رینگت بود. این بدان معناست که برای انجام تراکنش نقدی و دیگر شکل های پول مانند تراولر چک به مبلغی بیش از ۲۵ هزار رینگت، مشتری باید اطلاعات ضروری در مورد منشاء پول و هدف از تراکنش را به بانک ارائه کند.
حتی واریز نقدی بیش از ۲۵ هزار رینگت به یک حساب بانکی از طریق دستگاه واریز نقدی (Cash Deposit) موجب گرفتن یک پرچم قرمز از سوی موسسات مالی خواهد شد. در حال حاضر، مردم می توانند مبالغ زیر ۵۰ هزار رینگت را بدون پاسخ‌گویی به هیچ گونه پرسشی انتقال دهند.
داتوک نور شمسیا یونس، رییس بانک مرکزی مالزی با اعلام خبر فوق گفت: این یک گام دیگر در جهت کنترل بیشتر گردش پول و کاهش فساد مالی در مالزی است. با وجود تلاش های دولت و سامانه بانکی کشور برای همگانی کردن تراکنش الکترونیکی، هنوز بسیاری از مردم و مشاغل کوچک و متوسط به دادوستد نقدی اصرار دارند. این شیوه همچنین شیوه مورد علاقه بزهکاران و دست اندرکاران پولشویی و راهی برای کمک مالی به تروریسم است.

پاسخی ارسال کنید

*

*

سیزده − 12 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!