سنگاپور فناوری شناسایی صورت را جایگزین کارت شناسایی می کند

توریست مالزی – دولت سنگاپور تصمیم دارد فناوری شناسایی صورت را جایگزین کارت شناسایی کند. درهمین راستا قرار است کیوسک هایی در ادارات دولتی نصب شوند که صورت فرد...
توریست مالزی – دولت سنگاپور تصمیم دارد فناوری شناسایی صورت را جایگزین کارت شناسایی کند. درهمین راستا قرار است کیوسک هایی در ادارات دولتی نصب شوند که صورت فرد را اسکن کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی میل، دولت سنگاپور مشغول آماده سازی تمهیداتی است و تصمیم دارد تا۲۰۲۲ میلادی فناوری شناسایی صورت را جایگزین کارت شناسایی کند.

در همین راستا از ماه ژوئن کیوسک هایی مجهز به دوربین در تعداد محدودی از سازمان های دولتی نصب می شوند و شهروندان می توانند به جای ارائه کارت شناسایی با اسکن صورت خود از سرویس ها استفاده کنند.

سیستم شناسایی صورت بخشی از پروژه «اسمارت نیشن» این کشور است که از ۲۰۱۴ میلادی آغاز شده است. طبق این پروژه یک مخزن اطلاعات بیومتریک از داده های بیش از ۴ میلیون شهروند ایالت سنگاپور ساخته شده که بالای ۱۵ سال سن دارند.

کیوسک های شناسایی صورت هر اسکن جدید را با مخزن اطلاعات مقایسه و هویت فرد را تایید می کنند. عملکرد این کیوسک ها با اپلیکیشن موبایل«SingPass Mobile» یکپارچه است. این اپلیکیشن در سال ۲۰۱۸ میلادی ارائه شده و به افراد اجازه می دهد تا اثر انگشت و اطلاعات شناسایی صورت خود را در مخزن اطلاعات بیومتریک دولت ثبت کنند.

سال گذشته هیات توریسم سنگاپور یک برنامه محدود برای آزمایش فناوری شناسایی صورت در چند هتل اجرا کرد.

پاسخی ارسال کنید

*

*

هجده − 3 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!