سوگند ماهاتیر محمد در مالزی با وعده مبارزه با فساد

توریست مالزی – ماهاتیر محمد نخست وزیر ۹۳ مالزی که این روزها به عنوان پیرترین رهبر سیاسی در جهان شناخته می‌شود، در پارلمان این کشور سوگند یاد کرد. به...
توریست مالزی – ماهاتیر محمد نخست وزیر ۹۳ مالزی که این روزها به عنوان پیرترین رهبر سیاسی در جهان شناخته می‌شود، در پارلمان این کشور سوگند یاد کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، ماهاتیر محمد، نخست وزیر ۹۳ ساله و جدید مالزی که در حال حاضر عنوان چهارمین و هفتمین نخست وزیر مالزی را یدک می‌کشد، در مجلس پارلمان این کشور سوگند یاد کرد. ماهاتیر محمد، دو ماه پیش در جریان انتخابات پارلمانی مالزی با شکست ائتلاف حاکم «باریسان ناسیونال»، برای سومین بار در طول عمر سیاسی خود به پارلمان مالزی راه یافت و به عنوان رهبر ائتلاف سیاسی موسوم به اتحاد امید، پست نخست وزیری را بدست گرفت.
ماهاتیر محمد پیش از این در فاصله سال‌های ۱۹۸۱ تا ۲۰۰۳ به عنوان چهارمین نخست وزیر مالزی نیز مشغول فعالیت بود و بعد از آن کناره‌گیری خود را از دنیای سیاست اعلام کرد، اما درپی بالا گرفتن اعتراضات عمومی علیه فساد اقتصادی در مالزی به صف مخالفان دولت پیوست و توانست در انتخابات پارلمانی ۲۰۱۸ حزب حاکم را پس از ۶۰ سال از قدرت کنار بزند.
سوگند ماهاتیر محمد به عنوان نخست وزیر جدید مالزی همزمان با افتتاح دور جدید مجلس نمایندگان مالزی و با حضور ۲۲۱ نفر از نمایندگان این مجلس برگزار شد. در مراسم سوگند محمد، وی وعده آینده‌ای روشن برای مالزی همراه با برقراری عدالت و مبارزه با فساد را به مردم این کشور داد.

پاسخی ارسال کنید

*

*

6 + 13 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!