سیاست‌های اقامت دائم در کشور استرالیا

توریست مالزی – قوانین اعطای تابعیت یا اجازه اقامت در کشورهای مختلف دنیا، متفاوت است. در اکثر کشورها مهاجران یا به صورت موقت اجازه‌ی اقامت دارند یا تابعیت کشور...
توریست مالزی – قوانین اعطای تابعیت یا اجازه اقامت در کشورهای مختلف دنیا، متفاوت است. در اکثر کشورها مهاجران یا به صورت موقت اجازه‌ی اقامت دارند یا تابعیت کشور جدید را کسب کرده‌اند و شهروند آن کشور محسوب می‌شوند. اکثر مهاجران در کشورهای مختلف به صورت موقت اجازه‌ی اقامت دارند و درصد کمی به مرحله‌ی دریافت تابعیت می‌رسند. در اکثر کشورها مهاجران یا به صورت موقت اجازه‌ی اقامت دارند یا تابعیت کشور جدید را کسب کرده‌اند و شهروند آن کشور محسوب می‌شوند.
به گزارش عیارآنلاین، اکثر مهاجران در کشورهای مختلف به صورت موقت اجازه‌ی اقامت دارند و درصد کمی به مرحله‌ی دریافت تابعیت می‌رسند. در ناحیه‌ی آسیا و اقیانوسیه، سه کشور استرالیا، نیوزلند و سنگاپور هستند که به مهاجران، امکان اقامت دائم اعطا می‌کنند. اقامت دائم نوعی از اقامت برای مهاجران است که بین اقامت موقت و اعطای تابعیت و حق شهروندی قرار می‌گیرد. این نوشتار به سیاست‌های اقامت دائم در کشور استرالیا خواهد پرداخت.افراد متولد خارج ۲۷.۷ درصد از جمعیت استرالیا را تشکیل می‌دهند. (جدول بالا) از سپتامبر ۲۰۰۵ جمعیت خالص مهاجران در استرالیا روندی صعودی داشته. به طوری که در سال ۲۰۱۳ حدود ۶۰ درصد از افزایش جمعیت در استرالیا به خاطر پذیرش جمعیت مهاجر و ۴۰ درصد به خاطر زاد و ولد شهروندان بود.

استرالیا با طراحی سیستم های مهاجرت پذیری ۳ برنامه‌ی اصلی را برای امکان اقامت دائم برای مهاجران اجرایی کرد: برنامه‌ی مهاجرت،‌ برنامه‌ی بشردوستانه و برنامه‌ی سرمایه گذاری و نوآوری تجاری. علاوه بر این ۳ برنامه توافق سفر Trans-Tasman]با کشور نیوزیلند این امکان را ایجاد کرد که شهروندان نیوزلندی به راحتی و بدون بوروکراسی‌های رایج به استرالیا رفت و آمد کنند و بتوانند در استرالیا زندگی و کار کنند.
برنامه‌ی مهاجرت طی سال مالی ۲۰۱۲-۲۰۱۳ حدود ۱۹۰،۰۰۰ مهاجر را برای اقامت دائم در استرالیا جذب کرد. دو سوم از این تعداد یعنی ۱۲۸،۱۷۳ نفر از طریق «جریان مهارت» در استرالیا اجازه‌ی اقامت دائم گرفتند. مهاجرانی که دارای سطح مهارتی بالاتر از متوسط هستند. ۶۰،۱۸۵ نفر از طریق «جریان خانوادگی»موفق به کسب اجازه‌ی اقامت دائم در استرالیا شدند. مهاجرانی از بستگان خانواده‌های غیراسترالیایی شهروند استرالیا بودند و ۸۴۲ نفر نیز تحت عنوان «قابلیت‌های خاص» وارد استرالیا شدند.
جریان مهارت بیشترین تعداد مهاجر را از سال ۱۹۹۷-۱۹۹۸ برای استرالیا فراهم کرده است. طی سال ۲۰۱۲-۲۰۱۳ افراد هندی (۴۰،۰۵۱ نفر)،‌ چینی (۲۷،۳۳۴ نفر) و اهالی بریتانیا و ایرلند شمالی (۲۱۷۱۱) نفر بیشترین اجازه‌ی اقامت دائم در استرالیا را دریافت کردند. بیشترین تعداد ورودی‌ها به خاک استرالیا در این سال از نیوزلند آمدند. تحت توافق سفر Trans-Tasman 41230 نیوزلندی وارد خاک استرالیا شدند و ۲۵۹۹ نفر از آن‌ها اجازه‌ی اقامت دائم گرفتند.برنامه‌ی سرمایه گذاری و نوآوری تجاری در جولای سال ۲۰۱۲ معرفی شد. کسانی که حداقل ۵ میلیون دلار در خاک استرالیا سرمایه گذاری کنند می‌توانند به صورت دائم مقیم استرالیا شوند.
در سال ۲۰۱۲-۲۰۱۳ استرالیا تحت برنامه‌ی بشردوستانه‌ی خودش ۲۰۰۱۹ اجازه‌ی اقامت دائم صادر کرد. ۶۲.۵ درصد ازین جوازها برای افراد با ویزای فراساحلی صادر شد و فقط ۳۷.۵ درصد از آن افراد با ویزای ساحلی بود.

پاسخی ارسال کنید

*

*

سه × چهار =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!