سینمای ایران پرمحتوا و در داستان گویی قدرتمند است

توریست مالزی – رئیس دانشکده فیلم و تلویزیون آکادمی ملی هنر مالزی (ASWARA) عقیده دارد که سینمای پرمحتوای ایران کلاس درسی برای فیلمسازان مالزیایی به خصوص در داستان نویسی...
توریست مالزی – رئیس دانشکده فیلم و تلویزیون آکادمی ملی هنر مالزی (ASWARA) عقیده دارد که سینمای پرمحتوای ایران کلاس درسی برای فیلمسازان مالزیایی به خصوص در داستان نویسی است.

به گزارش ایران اکونومیست؛ «ذوالقرنین عبدالله» که از مستند سازان با سابقه مالزی نیز محسوب می‌شود  گفت: سینمای ایران و چین از قدرتمندان قاره آسیا است که ما همیشه آن ها را دنبال می‌کنیم. وی که به مراسم افتتاحیه اکران فیلم‌های ایرانی در نخستین جشنواره فیلم ایران در سه شهر کوالالامپور، پینانگ و جوهور بارو آمده بود، سینمای ایران را نشان دهنده زیبایی‌های طبیعی فرهنگ در ایران و خاورمیانه توصیف کرد.
رئیس دانشکده فیلم و تلویزیون آکادمی ملی هنر مالزی افزود: به دانش آموزان مالزیایی در کلاس‌های آموزشی توصیه می‌شود که سینمای ایران را به دقت دنبال کنند. وی در این مورد گفت: به طور مثال دیدن فیلم «جدایی نادر از سیمین» و «درباره الی» برای دانشجویان ما اجباری بوده است.
«ذوالقرنین عبدالله» گفت که در کلاس‌های درس دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد دانشکده تحت نظارتش از اساتید فیلم ایرانی در سال‌های گذشته دعوت به عمل آمده است تا برای دانشجویان مالزیایی کارگاه‌های آموزشی برگزار کنند. وی برگزاری برنامه‌های مشترک فرهنگی ایران و مالزی را اقدامی سودمند برای فرهنگ و هنر این کشورها خواند که باعث عمیق تر شدن دوستی آن‌ها می‌شود.
مستند ساز مالزیایی در پاسخ به این سؤال که چه خصوصیتی از سینمای ایران برای فیلمسازان مالزیایی می‌تواند الگو باشد، گفت: فیلمسازان ایرانی دارای مهارت خوبی در داستان گویی هستند که متأسفانه در مالزی با وجود بالابودن سطح تکنولوژی، داستان های فیلم‌های مالزیایی دارای سطح مناسبی نیستند.
نخستین جشنواره آثار سینمایی ایران با اکران ۶ فیلم و با حضور دو گروه از هنرمندان ایرانی در روزهای ۱۶ تا ۲۶ اسفند ماه به مدت ۱۱ روز در سه شهر مالزی برگزار می شود.

پاسخی ارسال کنید

*

*

2 + بیست =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^