شاکشوکا (Shakshuka)

توریست مالزی- شاکشوکا (Shakshuka) از آن دسته غذاهایی است که وقتی یک دوست سرزده از راه می رسد یا در یک صبح تعطیل کسل کننده که تا دیروقت خوابیده اید،...
توریست مالزی- شاکشوکا (Shakshuka) از آن دسته غذاهایی است که وقتی یک دوست سرزده از راه می رسد یا در یک صبح تعطیل کسل کننده که تا دیروقت خوابیده اید، می توانید در لحظه آخر رو کنید.

مواد لازم برای تهیه شاکشوکا:

۱ قطعه زنجبیل ( اندازه انگشت شصت)
۱ عدد پیاز قرمز کوچک
۱ قاشق سوپخوری زیره سبز
۱ عدد بادمجان
ا عدد کدو
۱ عدد سرکلم بروکلی جدا شده به تکه های کوچک
۳۰۰ میلی لیتر سبزیجات
۱۵۰ گرم نخود
۱۵۰ گرم اسفناج
۲ عدد پیازچه
۳ تا ۴ عدد تخم مرغ
جعفری تازه خرد شده

طرز تهیه شاکشوکا (Shakshuka):

زنجبیل را خلال کرده یا خرد کنید. پیاز را نیز خلال کرده یا ورقه ورقه کنید. روغن را در ماهیتابه ای گود داغ کنید. زنجبیل و پیاز را تا زمانی که نیمه شفاف شوند، در روغن سرخ کنید. سپس زیره سبز را اضافه کنید.

بادنجان و کدوسبز را از طول به چهار قسمت برش داده و سپس آنها را به قطعات یک سانتیمتری خرد کنید. بادنجان، کدوسبز، گل کلم و آب سبزیجات را به مواد داخل ماهیتابه اضافه کنید. این غذا باید به مدت ۵ دقیقه در دمای متوسط بپزد. نخودسبز، اسفناج و پیازچه ریزشده را اضافه کنید. ۵ دقیقه دیگر هم باید بپزد.

تخم مرغ ها را یکی یکی روی این مخلوط بشکنید و مطمئن شوید که با فاصله یکسانی از یکدیگر قرار گرفته اند. در ماهیتابه را به مدت ۱۰ دقیقه بگذارید، تا زمانی که تخم مرغ ها پخته شوند. روی غذا جعفری پاشیده و آن را ترجیحا با نان تُرد سرو نمایید.

منبع: استار ۲

 

 

 

پاسخی ارسال کنید

*

*

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^