شور و ولوله با کنسرت شهرام ناظری و گروه دستان در فیلارمونی کلن

​​​​​​​توریست مالزی – شهرام ناظری و گروه دستان تور اروپایی خود را در سالن باشکوه فیلارمونی کلن آلمان آغاز کردند. کنسرت کلن به یاد قربانیان زلزله کرمانشاه با غم...
​​​​​​​توریست مالزی – شهرام ناظری و گروه دستان تور اروپایی خود را در سالن باشکوه فیلارمونی کلن آلمان آغاز کردند. کنسرت کلن به یاد قربانیان زلزله کرمانشاه با غم آغاز شد و با شادی و امید به پایان رسید.

به گزارش دویچه وله، حمید متبسم (تار)، حسین بهروزی‌نیا (بربط)، سعید فرج‌پوری (کمانچه)، پژمان حدادی و بهنام سامانی (نوازندگان سازهای کوبه‌ای) ناظری را در این کنسرت همراهی می‌کردند.

تصنیف “بهار غم‌زده” با شعر استاد هوشنگ ابتهاج (ه. الف. سایه) که خود در شهر کلن ساکن است، آغازگر کنسرت پرشکوه گروه “دستان” به همراه استاد شهرام ناظری بود. این تصنیف زیبا را سعید فرج‌پوری در بیات ترک ساخته و ناظری آن را به “عزیزانی تقدیم کرد که در زمین‌لرزه اخیر کردستان کشته شدند”. او به یاد قربانیان زمین‌لرزه کردستان کردی خواند. کف زدن‌های پرشور حاضران در سالن بار دیگر گروه را به روی صحنه آورد و آن‌ها با خواندن ترانه کردی دیگری علاقمندان را به وجد آوردند.

سال‌هاست گروه “دستان” با ترکیب امروزی خود فعالیت می‌کند. این گروه که زمانی کیوان کلهر، محمدعلی کیانی‌نژاد، مرتضی اعیان، بیژن کامکار، پشنگ کامکار و اردشیر کامکار را نیز در خود داشته، از یک‌دستی و یگانگی خیره‌کننده‌ای برخوردار است.

گروه “دستان” از موفق‌ترین گروه‌های موسیقی ایرانی در دو دهه اخیر است که به گروه‌نوازی و تنظیم‌های سازی استادانه در عین حفظ جایگاه هر یک از سازها اهمیت به سزایی می‌دهد. آثاری که این گروه موسیقی تاکنون آفریده و اجرا کرده نشان می‌دهد که این گروه فردمحور نیست و همه اعضای آن امکان ظهور هنری دارند؛ و چه دلپذیر و استادانه می‌نوازند!

پاسخی ارسال کنید

*

*

هشت + 2 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^