علامت گذاری افراد مقروض در سامانه اعتبار اجتماعی تا شعاع ۵۰۰ متری

توریست مالزی – دولت چین در راستای بخشی از برنامه اعتبار اجتماعی خود سیستمی را طراحی کرده است که به کاربران اطلاع می دهد که آیا در شعاع ۵۰۰...
توریست مالزی – دولت چین در راستای بخشی از برنامه اعتبار اجتماعی خود سیستمی را طراحی کرده است که به کاربران اطلاع می دهد که آیا در شعاع ۵۰۰ متری آنها فردی با بدهی بالا ایستاده است یا خیر.
به گزارش انتخاب، چینی ها برنامه ای منحصر به فرد برای تعیین اعتبار اجتماعی طراحی کرده اند که البته بین افرادی که در حوزه حقوق بشر فعال هستند با انتقاداتی تند همراه شده است. اکنون بخش جدید از این برنامه معرفی شده که در نوع خود بسیار عجیب است.
در برنامه جدید اگر شما در خیابان در حال تردد باشید و فردی از نزدیکی شما عبور کند که بدهی دارد، به شما پیغام ارسال می شود. بر اساس اعلام رسانه های دولتی هم اکنون یک استان در شمال چین از این برنامه استفاده می کند. این برنامه اطلاع رسانی به کاربران در مورد اینکه آنها در شعاع ۵۰۰ متری از کسی که بدهی دارد ایستاده اند، اطلاعات می دهد.
روزنامه دولتی چین اعلام کرد این برنامه “نقشه بدهکاران مرده” نامیده می شود. دولت چین امیدوار است که شهروندان با کمک این برنامه بتوانند مانع بدهی های گسترده شده و از زیر بار پرداخت بدهی های خود فرار نکنند. این برنامه بخشی از سیستم اعتبار اجتماعی چین است که به منظور قضاوت در مورد اعتماد شخصی طراحی شده است. در حال حاضر بسیاری از مردم با این برنامه مجازات شده اند.
روشن نیست که آیا برنامه مذکور، عکس ها یا هر نوع نشانگر هویتی افراد را نشان می دهد یا خیر. همچنین مشخص نیست که چه مقدار پول نشانه بدهکاری و ارسال تصاویر فرد در این سامانه است. افزون بر این مشخص نیست این برنامه چگونه می تواند به افراد کمک کند با بدهکاری های خود خداحافظی کنند.
خانواده های چینی به طور سنتی روی صرفه جویی در پول تأکید می کنند تا از مقروض ماندن یا بدهی های سنگین شخصی پیشگیری کنند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

نه + چهارده =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!