فراخوان هفتمین کنفرانس بین‌المللی مطالعات اسلامی مالزی

توریست مالزی ــ هفتمین کنفرانس بین‌المللی مطالعات اسلامی با هدف گردهمایی دانشمندان و محققان بین‌المللی و علمای اقتصاد و امور مالی اسلامی در جولای ۲۰۱۸ در کوالالامپور مالزی برگزار...


توریست مالزی ــ هفتمین کنفرانس بین‌المللی مطالعات اسلامی با هدف گردهمایی دانشمندان و محققان بین‌المللی و علمای اقتصاد و امور مالی اسلامی در جولای ۲۰۱۸ در کوالالامپور مالزی برگزار می‌شود.
به گزارش ایکنا به نقل از پورتال بانکداری اسلامی پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی؛ هفتمین کنفرانس بین‌المللی مطالعات اسلامی (KLIISC) با هدف گردهمایی دانشمندان و محققان بین‌المللی و علمای اقتصاد و امور مالی اسلامی برای تبادل تجربیات و نتایج تحقیقات در تمام زمینه‌های مربوط به مطالعات اسلامی، فرهنگ اسلامی و سایر زمینه‌های مرتبط در روزهای ۲۱ و ۲۲ جولای سال ۲۰۱۸ (۳۰ و ۳۱ تیرماه ۱۳۹۷) در کوالالامپور مالزی برگزار می‌شود.
این کنفرانس با همکاری مرکز مطالعات و فرهنگ اسلامی و دانشگاه مالزی به ایجاد و ارائه یک الگوی علمی قوی در حوزه‌های مختلف اسلامی می‌پردازد و فرصتی برای گسترش ارتباطات بین‌المللی و توسعه شبکه‌های آموزشی ایجاد می‌نماید. علاوه بر این، فضای مناسبی برای به اشتراک‌گذاشتن دانش، تجربه و تخصص محققان، کارشناسان و دانشجویان را در زمینه‌های مختلف اسلامی در سراسر دنیا فراهم می‌نماید. در واقع، وسعت و تنوع زمینه‌های تحقیقاتی مرتبط با مسایل اسلامی و همچنین حضور بیش از یک میلیارد مسلمان در سراسر جهان، دلالتی بر اهمیت و تأکید ویژه بر انجام این مطالعات می‌باشد.

محورهای کلیدی این کنفرانس با موضوع «فرهنگ و مطالعات اسلامی» به شرح زیر است:

· مسائل و چالش‌های فقه اسلامی

· آشنایی با مفاهیم شریعت و مقاصد شریعت

· نقش اسلام در توسعه روابط بین‌الملل

· مسائل و چالش‌های مربوط به چارچوب مقررات و قوانین بانکی و مالی اسلامی

· آشنایی با مفاهیم کسب‌و‌کار اسلامی

· چالش‌های اقتصادی و توسعه تأمین مالی اسلامی

· آشنایی با اصول و مبانی واسطه‌های مالی اسلامی

· مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها و مدیریت اخلاقی در مؤسسات مالی اسلامی

· اهمیت و جایگاه نیروی انسانی در اسلام

علاقه‌مندان می‌توانند جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر به این نشانی مراجعه کنند.


پاسخی ارسال کنید

*

*

چهار × سه =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!