فن‌آوری تازه تشخیص هویت در فرودگاه آتن: اسکن صورت به جای پاسپورت

توریست مالزی – فرودگاه آتن، پایتخت یونان فن‌آوری تازه‌ای را به خدمت گرفته است که مسافران را از ارائه مدارک سفر به هنگام پرواز بی‌نیاز می‌کند. به گزارش یورونیوز،...
توریست مالزی – فرودگاه آتن، پایتخت یونان فن‌آوری تازه‌ای را به خدمت گرفته است که مسافران را از ارائه مدارک سفر به هنگام پرواز بی‌نیاز می‌کند.
به گزارش یورونیوز، مقامات این فرودگاه با نصب دستگاه‌های تشخیص هویت توانسته‌اند مراحل چک امنیتی را آسان‌تر سازند. از این پس مسافران در آتن برای احراز هویت کافی است صورت خود را جلوی یکی از این دستگاه‌ها قرار دهند. دستگاه با پردازش عکس صورت و تطابق آن با پایگاه داده خود که شامل تصاویر مندرج روی پاسپورت‌هاست، اقدام به تایید هویت مسافر و صدور خودکار کارت پرواز می‌کند.
فرد باید در اولین استفاده گذرنامه خود را در این دستگاه اسکن کند و از آن به بعد می‌تواند بدون همراه داشتن مدارک به سفر بپردازد. استفاده از این فن‌آوری نه تنها در وقت مسافران نیز صرفه‌جویی می‌کند بلکه در شناسایی پاسپورت‌های تقلبی نیز به ماموران یاری می‌رساند.
در مرحله فعلی تنها مسافران هواپیمایی یونانی «اژه ایر» در فرودگاه آتن می‌توانند از این روش استفاده کنند، با این حال پیش‌بینی شده است به زودی این فن‌آوری که به نام SITA شناخته می‌شود در دیگر شهرهای اروپایی نیز مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

پاسخی ارسال کنید

*

*

چهار + بیست =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!