مالزی، جذاب‌ترین کشور در بخش سرمایه‌گذاری و کار تجاری در سال ۲۰۱۹

توریست مالزی – کشور مالزی جایگاه بهترین کشور جهان در سرمایه‌گذاری و فعالیت‌های تجاری در سال ۲۰۱۹ را از آن خود کرده است. به گزارش ایسنا به نقل از...
توریست مالزی – کشور مالزی جایگاه بهترین کشور جهان در سرمایه‌گذاری و فعالیت‌های تجاری در سال ۲۰۱۹ را از آن خود کرده است.

به گزارش ایسنا به نقل از به نقل از مجلهCEO MOHYE، لهستان کشور دوم در این دسته‌بندی و بعد از آن نیز فیلیپین، اندونزی و استرالیا قرار گرفتند. این رتبه‌بندی بر اساس عوامل مختلفی همچون، فساد، آزادی (شخصی، تجاری و پولی)، نیروی کار، حمایت از سرمایه‌گذاران، زیرساخت، مالیات، کیفیت زندگی، خط قرمزها و فناوری‌ها انجام شده است.

مهم‌ترین عوامل در این دسته‌بندی ثبات اقتصادی، سیاست‌های دولت، نیروی کار ماهر، آموزش و تحقیق، پتانسیل بازار و بازبودن تجارت است. در این رده‌بندی کشور سنگاپور در جایگاه ششم و بعداز آن، هند، جمهوری چک، اسپانیا و تایلند قرار گرفتند. بریتانیا، ایالات متحده، چین و ژاپن به ترتیب در رده های ۱۶، ۱۸، ۲۴ و ۳۲ قرار دارند. کشور ایران، رتبه ۶۱ را در این رتبه‌بندی کسب کرده است.

امتیاز ایران ۵۰.۸، ثبات اقتصادی ۶۱، سیاست‌های دولت ۷۸، نیروی کار ماهر ۸۲، چارچوب نهادی ۸۰، آموزش و تحقیق ۷۲، پتانسیل بازار ۵۹ و بازبودن تجارت نیز ۵۹ است.

این امتیازها برای کشور صدر این فهرست یعنی مالزی با امتیاز ۸۵.۸، شامل ثبات اقتصادی ۵۰، سیاست‌های دولت ۵۷، نیروی کار ماهر ۷۶، چارچوب نهادی ۵۸، آموزش و تحقیق ۶۵، پتانسیل بازار ۷۶ و باز بودن تجارت ۵۳ است.

پاسخی ارسال کنید

*

*

پنج × یک =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!