مالزی، سرزمین تفریح و هیجان

توریست مالزی – مالزی، هر ساله پذیرای مشتاقان زیادی از مناطق مختلف جهان است. صنعت گردشگری در این کشور بسیار پر رونق است و روز به روز پپیشرفته تر...
توریست مالزی – مالزی، هر ساله پذیرای مشتاقان زیادی از مناطق مختلف جهان است. صنعت گردشگری در این کشور بسیار پر رونق است و روز به روز پپیشرفته تر می شود. مالزی دیدنی های بی شماری دارد که وصف هیجان و لذت آن ها فراتر از کلام است.

 

موزه نگارا مالزی
از جمله دیدنی های مشهور در گشت های تور مالزی ، بازدید از موزه های آن است. موزه ها مستنداتی حقیقی از تاریخ ، فرهنگ و تمدن یک ملت را به نمایش می گذارند و با دیدن از آن ها دید جامعی از یک ملت در طول دوران مختلف پیدا خواهید کرد. تاریخ ساخت موزه نگارا به سال ۱۸۹۸ میلادی برمی گردد. در طی حوادث جنگ جهانی این موزه به طور کامل از بین رفت. اما مجددا به همت دولت فدرالی جدید تاسیس شد و در نهایت در سال ۱۹۶۳ با نام موزه نگارا یا موزه ملی مالزی افتتاح گردید. آنچه امروز این موزه را دیدنی کرده است، آثار مختلف مربوط به دوره های تاریخی همچون عصر پاره سنگی، عصر آهن و برنز و دیگر آثار مجذوب کننده است.
۴ گالری اصلی و سالن مرکزی که محلی برای برگزاری نمایشگاه های دوره ای و موقت است، بخش های مختلف تشکیل دهنده این موزه است. سقف موزه با کنده کاری های ظریف و هنرمندانه منقش شده و کف موزه با کاشی های آبی رنگ پاکستانی پوشیده شده است. اندازه این موزه در مقایسه با سایر موزه های کشور بسیار کوچک است. اما کاملا سازمان یافته است. موزه به ۴ بخش مختلف تقسیم می شود که تاریخ اولیه ، پادشاهی های مالایی، عصر استعمار و مالزی امروز است. این موزه راهنمای بسیار کاملی از تاریخ پرتلاطم مالزی است.

در بخش خارجی ساختمان موزه و در محوطه اصلی قسمتی ایجاد شده که تاریخچه حمل و نقل در مالزی شامل ارابه های قدیمی و اولین لوکوموتیوهای استفاده شده در کشور تا اولین خودروی ملی مالزی که پروتون ساگا( ساخت ۱۹۸۵) نام داشت، را نمایش می دهد. از دیگر نمایشگاه های موجود در محوطه موزه کاخ چوبی یا Istana Satu است که هنر بی نظیر منبت کاران مالایی را به زیبایی هرچه تمام تر معرفی می کند. قدمت این کاخ کوچک به سال ۱۹۷۹ برمی گردد. مراسمات مختلفی در طبقه همکف این موزه هم برگزار می شود. مراسمات سنتی ازدواج، وفات، جشن های مناسبتی مختلف و بسیاری گردهمایی های دیگر را می توانید در این مکان از نزدیک ببینید.
علاوه بر آثار مختلفی که در این موزه به نمایش درآمده است. نمایش های دیگری هم برای بازدید کنندگان تدارک دیده شده است که رقص سایه ها و ارواح یکی از جذاب ترین آن ها است. این موزه بسیار دیدنی در بخش جنوبی دریاچه گاردن واقع شده و نمای این دریاچه زیبایی موزه را دوچندان نموده است.
در ورودی موزه می توانید بلیط تورهای زبان انگلیسی و فرانسوی را تهیه کنید. همراهی با این تورها بسیار مفید و کارامد است. راهنمای تور اطلاعات کامل و جامعی ارائه می دهد و به بازدید کننده کمک می کند تا درک وسیعی از زیبایی ها و ظرافت های موزه داشته باشد. موضوعاتی که تنها با مشاهده نزدیک اشیاء موزه قابل درک است. همراهی با این تورها سبب صرفه جویی زیادی در وقت شما می شود و می توانید کل موزه را در یک و نیم تا دو ساعت ببینید. درحالی که بازدید انفرادی ساعت ها به طول می انجامد.
عکس برداری در اکثر بخش های این موزه آزاد است. اما برای بازدید از آن رعایت برخی نکات لازم است. از همراه داشتن خوراکی در موزه و همینطور دست زدن به اشیا ارزشمند آن خودداری کنید. در سفر به کوالالامپور حتما بخشی از وقت خود را برای دیدن این موزه بسیار زیبا اختصاص دهید.

 

نهایت لذت، نهایت هیجان
بوق های مشهور جام جهانی آفریقای جنوبی را یادتان هست؟ ووووزلا؟ تابحال شده هوس سر خوردن به درون یکی از آنها را داشته باشید؟ یا تابحال شده هوس بازی با باب اسفنجی به سرتان بزند و فکر کنید که چقدر جای رفیقی مثل پاتریک در زندگیتان خالی است؟ یا حتی فکر کنید که باید مثل سریال وست ورلد ، غرب وحشی را تجربه کنید یا به شکار روح بروید و زنده هم بمانید؟ اگر اینچنین هوسهایی در سر دارید و دنبال مکانی با استاندارد جهانی برای دست یافتن به آنها میگردید حتما بازدید از پارک سان وی لاگون را به تفریحات تور کوالالامپور خود اضافه کنید.
این پارک موضوعی (تم پارک) بی نظیر یکی از مجموعه های بزرگ بازی و سرگرمی در جهان است که سالانه بیش از دو میلیون بازدید کننده دارد. این پارک در بندر سان وی و منطقه پتالینگ جایا که درغرب شهر کوالالامپور و در فاصله ۱۵ دقیقه ای از مرکز شهر است قرار گرفته و شامل ۶ بخش متفاوت است که در هرکدام میشود یک عمر کامل را سپری کرد و خسته نشد.

 

پارک آبی
مهم ترین بخش مجموعه سان وی لاگون، پارک آبی محبوب آن است. تفریحات این پارک آبی با الهام از آفریقا و رودهای آن ساخته شده پارک آبی و اغلب بخش های آن نامی آفریقایی دارند. این سرسره های بی نظیر برای لذت از سقوط و لغزیدن طراحی شده اند و به هیچ وجه نباید از دستشان داد مهمترین این سرسره ها را در زیر مرور میکنیم.
در سرسره چالش کنگو که با الهام از رود پیچ دار کنگو در آفریقا ساخته شده باید به روی شکم بخوابید و با سر وارد آب شوید. سرسره صعود کامرون نیز شمارا از ارتفاع ۱۵ متری در داخل آبهای درخشان پرتاب می کند. یکی از سرسره های پر پیچ و خم دیگر این پارک سرسره پیتون است که دونفر را در لوله های بسته دور هم میچرخاند و به آب می اندازد. چند سرسره دیگر هم مثل دریاچه کاریبا، ماجراجویی وودو یا رودخانه زامبزی در این پارک دیده میشود اما مهمترین سرسره آن بدون شک ووووزلا است این سرسره که در کتاب رکوردهای گینس سال ۲۰۱۳ به عنوان طولانی ترین سواری آبی ثبت شده کانالی با قطر ۲۲متر و۱۵۲ متر طول است. برای ورود به سرسره ووووزلا باید از بالای برجی ۱۱ طبقه بپرید و درون آبراهی پرپیچ و خم، همانند رودخانه های خروشان به حرکت درآیید تا با سقوطی مستقیم به درون بزرگترین بوق قیفی دنیا انداخته شوید.
ساحل موج سواری سان وی لاگون،یک ساحل دست ساز است که می توانید هم در ساحلش دراز بکشید ، از گرمای آفتاب لذت ببرید و بعد هم والیبال ساحلی بازی کنید وفتی هم که والیبال دلتان را زد میتوانید از موج های هشت متری این ساحل سواری بگیرد. این بخش با وسعتی در حدود ۱۳,۰۰۰ متر مربع برای تمام روز شما جا دارد. از آنجا که تمام سرسره ها این پارک برای کودکان نیز قابل استفاده اند میتواندی بدون دردسر با فرزندانتان به اینجا بیایید. علاوه بر سرسره های معمولی دو منطقه، بچه های کالاهاری و زیمبابوه کوچک، نقاط امن تری هستند که برای بازی بچه ها در نظر گرفته شده و میتوانید آنجا آزادشان بگذارید تا روحیه ماجراجوییشان تقویت شود.

شهر بازی
اگر طرفدار تفریحات آبی نیستید ، میتوانید به شهربازی سان وی لاگون بروید و هیجانات خود را به شکلی ایمن و بیخطر تخلیه کنید. شاید بهتر باشد برای شروع با پیاده روی بر روی طولانی ترین پل معلق مالزی شروع کنید که ترستان از ارتفاع کاملا بریزد و در بازی های دیگر مزاحمتان نشود. اگر مطمئن شدید که با ارتفاع مشکلی ندارید میتوانید سوار کشتی انتقام دزدان دریایی شوید و ارتفاع را در حالت سرو ته شده و در چرخشی ۳۶۰ درجه امتحان کنید. اگر با سروته شدن هم مشکلی نداشتید میتوانید چاشنی سرعت را هم به ارتفاع اضافه کنید و در ترن هوایی سریع السیر شهرگمشده بالا و پایین بروید. البته در قسمت غرب وحشی میتوانید سرعت را در قایق های بازی «رودخانه خروشان گرند کنیون» در حالی که روی آبهای کف آلود شناورید هم احساس کنید . در این شهربازی البته بازی های آرامتری هم پیدا میشود و میتوانید به بهانه بچه ها سوار تاب گردان یا دیگ آپاچی ها شوید و کمی سرگیجه بگیرید. اگر هم قصد سرگرم کردن بچه ها و سوار شدن به وسایل دیگر را داشتید میتوانید آنها را در دنیای شادی یا کندی لند بدون هیچگونه عذاب وجدانی رها کنید.

پارک حیات وحش
یکی از بخش های جالب توجه سان وی لاگون، باغ وحش آن است که با گشت و گذار در آن می توانید حیوانات وحشی را از فاصله بسیار کم ببینید و یا حتی آن ها را لمس کنید. در این باغ وحش بیش از ۱۵۰ گونه حیوانی از سر تا سر دنیا جمع آوری شده. از جمله یک جفت ببر سپید در تایگر لند یا یک جفت شیر سفید به نامهای زولا و زوری که اهل آفریقا هستند. در نمایشگاه تعاملی جالب انگیز می توانید حیوانات منحصر به فرد و زیستگاه های جالب شان را از نزدیک ببینید مانند قفس مارها، دنیای میمون ها، شهر حیوانات خانگی، مسیر جنگلی، تراس درختی، پرندگان ساوانا، ریمبا و …

پارک منتها درجه هیجان
اینجا بهشت طرفداران هیجان است. اینجا می توانید آدرنالین خونتان را تا حد مرگ بالا ببرید. بانجی جامپینگ، زیپ لاین ۲۰۶ متری ، موتورهای چهارچرخه ، کارتینگ، صخره نوردی و حتی تیراندازی با کمان اما تمام اینها در برابر نیروی شتاب گرانشی چیزی نیست. تحملش را دارید در طی دودقیقه به سرعت ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت برسید؟ این اسباب بازی که جی فورس ایکس خوانده میشود بلندترین اسلینگ شات آسیاست و در ظاهر شاید فقط شبیه یک کره فلزی با میله های سنگین باشد و وقتی داخلش می نشینید به آهستگی حوصله سربری پایین می آید اما همین آهستگی استرس شما را در آن لحظه دو چندان خواهد کرد و سپس درست لحظه ای که فکر میکنید در جای امنی نزدیک زمین هستید با سرعتی باور نکردنی و کاملا عمودی به دل آسمان شلیک می شوید.

پارک جیغ
اینجا یک پارک وحشت است و منطقی است که برای ورود به آن باید حتما هفت سالگی را پشت سر گذاشته باشید. پس مطمئن شوید که قبلا سر بچه ها را در یکی از قسمتهای مخصوص پارک گرم کرده اید تا با خیال راحت به سراغ شکار روح بروید . در این شکار با داستان جالب خانه جن زده آلدرج در نیویورک آشنا میشوید سپس در گذر از راهروهای زیرزمینی وارد مترو نیویورک می شوید و پس از آن سر از زیرزمین ترسناک رووان (Rowan’s basement) و ساختمان شوم هتل مرکادو در میاورید. دست آخر هم نهایت وحشت را در میدان تایمز نیویورک و در محاصره زامبی ها خواهید گذراند. البته اگر خوب برنامه ریزی کنید و در شب هالووین به این پارک بروید میتوانید مهمان مشهورترین موجودات ترسناک جهان باشید و شب وحشت زده و عالی ای را درکنارشان بگذرانید.

تالاب گمشده نیکلدئون
نیکلدیون درواقع جهان باب اسفنجی و لاک پشتهای نینجاست. این تم پارک آبی که اولین تم پارک نیکلدئون در آسیا میباشد. با ۱۴ بازی جذاب از جمله شالاپ شولوپ با باب اسفنجی، سرسره خشم جنگل کوبارانگو دره کرگدن و بازی های جذاب دیگرش شما رابه مهمانی شخصیت های فانتزی این شبکه میبرد و میتوانید ضمن بازدید از پلکان عجایب یا استراحت در کمپ جستجو گران یا فضای سبز ۱۰ جریبیش با این شخصیتها عکس هم بگیرید.

 

پارک دریایی پولائو پایار لنکاوی
لنکاوی از جذاب ترین مناطق گردشگری جهان است. این شهر شگفت انگیز که در مالزی واقع شده هر ساله پذیرای میلیون ها بازدید کننده است. طبیعت فوق العاده زیبا و خیره کننده این منطقه هر انسانی را به خود جذب می کند. نقطه به نقطه این سرزمین آنچنان خیره کننده است که اشتیاق هر فردی را برای رسیدن به این منطقه دوچندان می کند. یکی از مناطق بکر و دیدنی این سرزمین، پارک دریایی پولائو پایار است که در ۳۰ کیلومتری شهر لنکاوی و کمی دور تر از شهر پنانگ واقع شده است.
لذت شنا، قایق سواری و غواصی در آب های زلال و دیدن مرجان ها و جانداران زیبای دریایی را در این پارک جذاب تجربه کنید. پولائو محصور شده بین جزایر بسیار کوچکی همچون Payar، Pulau Lembu، Pulau Pulau Kaca است. این پارک جذاب و دیدنی بیش از ۳۰ سال است که به عنوان منطقه حفاظت شده ثبت شده است و یکی از هزاران منطقه پر اهمیت در مالزی است که سالانه از گردشگران زیادی به قصد گذران اوقات خود در آن وارد این کشور می شوند.
برای تفریح در این پارک بی نظیر باید از شهر لنکاوی سوار بر قایق های کوچکی شوید تا پس از ۳۰ کیلومتر به جزیره ای کوچک و غیر مسکونی برسید. قایق ها در کناره این جزیره رویایی پهلو می گیرند. آنچه که از این جزیره چشم ها را خیره می کند، آسمان تا بی نهایت آبی و دریای صاف و زلال است که در دوردست ها باهم تلاقی می کنند و یکی می شوند.
زیبایی های این ناحیه تمام نشدنی است. به نحوی که در اولین لحظه ورود، هیجان زیادی به شما منتقل می کند. آنچنان که حتی روزها ماندن در این جزیره برای لذت بردن از همه این زیبایی ها کم است. منظره خیره کننده غروب آفتاب از نمای این جزیره از منظره های نابی است که دیدن آن را نباید از دست دهید. و اما شب های این جزیره حس و حال عجیبی دارد. در این شب ها سعی کنید نخوابید! چرا که لحظات تکرار نشدنی را از دست می دهید. آسمان شب های این جزیره به حدی زیباست که انسان خود را در میان کهکشان تصور می کند.
غواصی در پارک پولائو چیزی فراتر از یک غواصی معمولی است. نادرترین و زیبا ترین آبزیان در این پارک به آرامی از کنار شما گذر می کنند و احساس عجیبی به انسان می بخشند. انواع کوسه ها، لاکپشت ها و ماهیان متنوع را در این بوم می توانید ببینید. سپری کردن روزهایی این چنین، به دور از آلودگی ها و شلوغی های شهر و فعالیت های پر استرس زندگی بشر و گوش دادن به سمفونی زیبای طبیعت، تجربه زندگی در دنیایی دیگر را به شما می بخشد. روزهایی که هیچگاه از خاطر نخواهید برد و بی شک آرزوی تکرار آن را خواهید کرد. در کل ایام سال می توانید از زیبایی های این جزیره و منطقه حیرت آور دیدن کنید. اما روزهای گرم فصل تابستان ممکن است کمی آزار دهنده باشد.
اگرچه این جزیره غیر مسکونی است، اما تمام امکانات رفاهی مورد نیاز گردشگران تور لنکاوی در آن تدارک دیده شده است و برای اقامت چند روزه و گذراندن تعطیلات می توانید با خیال راحت به سمت این پارک حرکت کنید. همینطور تمام امکانات مورد نیاز برای ورزش های آبی و تفریح گردشگران تهیه شده است. برای غواصی و استفاده از وسایل مختلف مربیان همه آماده آموزش به گردشگران هستند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

2 × چهار =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!