مالزی جاده میانبری از ساراواک تا برونئی می سازد

توریست مالزی-  وزارت کار در حال بررسی امکان ساخت یک جاده میانبر در ساراواک به برونئی برای کاهش سفر زمینی برای رانندگان است. وزیر بارو بیان گفت که یکی...
توریست مالزی-  وزارت کار در حال بررسی امکان ساخت یک جاده میانبر در ساراواک به برونئی برای کاهش سفر زمینی برای رانندگان است.
وزیر بارو بیان گفت که یکی از گزینه های مورد نظر در حال حاضر استفاده از جاده مارودی لاواس به عنوان مسیر پیشنهادی بدون رفتن از برونئی است. وی گفت: “من امیدوارم دولت کنونی در طی پنج سال آینده، این برنامه را به اجرا برساند.”
بارو گفت این طرح تاثیر مثبتی بر مناطق آسیب دیده و به نفع مردم ساکن مناطق روستایی لیمبنگ، بارام  و لاواس خواهد داشت. او گفت، در حال حاضر، رانندگان تنها یک انتخاب دارند که بین میری و لیمبانگ از راه زمینی سفر کنند، یعنی عبور از مرزهای برونئی، که بخشی از مرحله دوم بخش ساراواک از پروژه بزرگراه پان برونئو است، که مشکل بزرگی برای مردم محلی است. بارو گفت که یکی از مشکلات قوانین سختگیرانه ترافیکی اعمال شده توسط کشور همسایه، مانند منع استفاده از شیشه های رنگی برای وسایل نقلیه است.
هاسبی حبیب الله پیشنهاد داد که موضوع بین مالزی و برونئی مورد بحث قرار گیرد زیرا برخی از رانندگان مجبور هستند بیش از ۱۸۰ رینگیت به آژانس های اجرای قانون برونئی برای استفاده از شیشه های دودی، حتی در صورتی که شیشه خودرو توسط شرکت سازنده خودرو دودی شده باشد، جریمه پرداخت کنند.
همچنین رانندگان باید از هشت ایست بازرسی گمرک، مهاجرت و قرنطینه عبور کنند و اگر از طریق گذرگاه ساراواک از سمت برونئی به صباح وارد شوند باید ۱۶ بار گذرنامه خود را مهر نمایند.

منبع: سان

پاسخی ارسال کنید

*

*

هشت − 3 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!