مالزی حملات تروریستی تهران را به شدت محکوم کرد

دولت مالزی روز پنجشنبه حملات تروریستی تهران را که باعث کشته شدن دستکم 13 بیگناه و زخمی شدن 52 تن شد را به شدت محکوم کرد.
توریست مالزی – دولت مالزی روز پنجشنبه حملات تروریستی تهران را که باعث کشته شدن دستکم ۱۳ بیگناه و زخمی شدن ۵۲ تن شد را به شدت محکوم کرد.

وزارت امور خارجه مالزی در بیانیه ای حملات تروریستی روز چهارشنبه تهران در حرم امام خمینی (ره) و ساختمان مجلس شورای اسلامی را که باعث کشته شدن دستکم ۱۳ بی گناه و زخمی شدن بسیاری شد را به شدت محکوم کرد.

در این بیانیه آمده است: دولت مالزی عمیق ترین تسلیت و همدلی با دولت و مردم جمهوری اسلامی ایران و همچنین خانواده متاثر از این حملات را اعلام می دارد. این حملات به این دلیل که در ماه مقدس رمضان رخ داده است، بسیار غم انگیزتر است.

وزارت امور خارجه مالزی تاکید کرد: تروریسم یک آفت جهانی است و حملات تهران بار دیگر اهمیت اتحاد جامعه بین الملل برای مقابله با آن را مورد تاکید قرار می دهد.

وزارت امور خارجه مالزی اعلام کرد از طریق سفارت این کشور در تهران به نظارت بر شرایط ادامه می دهد.

صبح روز چهارشنبه در دو حمله تروریستی جداگانه، ساختمان مجلس شورای اسلامی و حرم امام خمینی (ره) هدف تیراندازی مهاجمان انتحاری مسلح قرار گرفت که تاکنون شهادت ۱۳ نفر و مجروح شدن ۵۲ نفر تائید شده است.

به گفته منابع امنیتی، با هوشیاری ماموران حرم مطهر حضرت امام خمینی(ره)، یکی از مهاجمان انتحاری قبل از اقدام مورد اصابت گلوله قرار گرفت و فرد انتحاری دیگر نیز خود را منفجر کرد. از سه مهاجم به مجلس شورای اسلامی یک تروریست خود را منفجر کرد و ۲ تن دیگر توسط نیروهای امنیتی و حفاظتی به هلاکت رسیدند.

گروه تکفیری داعش مسئولیت این حملات تروریستی را بر عهده گرفته است.

منبع: ایرنا

پاسخی ارسال کنید

*

*

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^