ماهاتیرمحمد: از دیوار خانه مردم بالارفتن برای یورش به خلوت آنان اسلامی نیست

توریست مالزی – ماهاتیر محمد نیز دیروز در پاسخ به این پرسش که توقف عملیات ضدفساد مذهبی موجب ناراحتی مسلمانان محافظه کار مالزی خواهد شد، گفت: از دیوار خانه...
توریست مالزی – ماهاتیر محمد نیز دیروز در پاسخ به این پرسش که توقف عملیات ضدفساد مذهبی موجب ناراحتی مسلمانان محافظه کار مالزی خواهد شد، گفت: از دیوار خانه مردم بالارفتن برای یورش به خلوت آنان اسلامی نیست. اسلام دین شقاوت و بی رحمی نیست. اسلام به مردم دیکته نکرده که بروید و دیگران را شکار کنید و مشکلات غیرضروری بوجود بیاورید. این در آخر به آنجا ختم می شوید که از دیوار خانه مردم بالا می روید تا در زندگی خصوصی آنان تجسس کنید.
به گزارش مالزی آزاد امروز، نخست وزیر مالزی گفت: با وجود این که نوشیدن الکل در اسلام مجاز نیست، هنگامی که این کار در پشت درهای بسته انجام می گیرد، دولت در آن دخالتی نمی کند. حساسیت ما روی رفتارهایی است که در دید همگان صورت می گیرد و بی‌قانونی و ارتکاب جرم را تشویق می کند. فقط در این زمان است که دولت پا به میان می گذارد، آن هم نه به این دلیل، ما می‌خواهیم پلیس اخلاق باشیم، بلکه فقط برای حفظ امنیت و آسایش همگانی این کار را می کنیم.
ماهاتیر در تایید سخنان وزیر امور مذهبی مالزی افزود: اسلام دین مهربانی است، نه دین قطع کردن سر و دست. اسلام قطعا زندگی فرد را در نظر می‌گیرد. آسان نیست که اجازه دهند کسی را گردن بزنند. اسلام با کشتن موافقت ندارد. اگر کسی را بکشید، مرتکب گناه شده‌اید. باید برای جرایم، مجازات های سبک تری از قطع سر و دست و یا بی حرمت کردن مردم در دید همگان در نظر گرفت.
وزیر امور مذهبی مالزی اعلام کرده بود که از این پس، دیگر اعمالی مانند یورش به خلوت مردم در شب و ورود به زندگی خصوصی مردم مسلمان متوقف خواهد شد. وی گفته بود دیگر نباید شاهد این باشیم که در خانه‌ای بزنند یا در خانه‌ای توسط مقامات مذهبی شکسته شود تا گزارشی را در باره خلوت مردم یا اتهامی را در باره وقوع خطا بررسی کنند.
در همین حال، به گفته جانشین پادشاه پاهانگ، برخلاف نظر وزیر امور مذهبی مالزی، پاهانگ همچنان به عملیات ضدفساد خود شامل یورش به مکان‌های مسکونی و هتل‌ها برای جلوگیری از رفتارهای غیراخلاقی ادامه خواهد داد.
به گزارش استار، تنکو عبدالله سلطان احمد شاه با بیان مطلب فوق افزود: مهم این است که این عملیات توسط تیم اجرایی و منطبق با قانون و مقررات شامل کسب تایید پلیس و مقامات محلی انجام گیرد.


پاسخی ارسال کنید

*

*

17 − دوازده =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!