ماهاتیر خطاب به ترامپ: استعفا بده

توریست مالزی – نخست وزیر مالزی در جریان سخنانی در جمع خبرنگاران به رئیس جمهور آمریکا توصیه کرد تا از مقام خود استعفا دهد. به گزارش خبرگزاری مهر به...
توریست مالزی – نخست وزیر مالزی در جریان سخنانی در جمع خبرنگاران به رئیس جمهور آمریکا توصیه کرد تا از مقام خود استعفا دهد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسیاتایمز، «ماهاتیر محمد» نخست‌وزیر مالزی که در سومین کنفرانس اتحادیه نمایندگان پارلمانی برای «قدس» در «کوالالامپور» سخنرانی می‌کرد، پس از این نشست در میان خبرنگاران حضور یافت.

ماهاتیر محمد در میان خبرنگاران در پاسخ به سؤالی که چه توصیه‌ای برای «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا دارد، گفت: استعفا.

نخست وزیر مالزی همچنین با اشاره به جلسه اخیر سنای آمریکا درباره استیضاح دونالد ترامپ که به رأی برائت رئیس جمهور آمریکا توسط جمهوری خواهان منجر شد، گفت که امیدوار است تا سنای آمریکا بتواند تصمیمات بهتری دنبال کند.

معامله قرن کاملا ناعادلانه و غیرقابل قبول است

تهران- ایرنا- ماهاتیر محمد نخست وزیر مالزی گفت: توافقنامه صلح ارائه شده توسط دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا میان اسرائیل و فلسطین موسوم به معامله قرن کاملا غیرقابل قبول و ناعالانه است.

ماهاتیر محمد تاکید کرد که طرح پیشنهادی صلح “معامله قرن” شهر مقدس بیت المقدس را با بی اعتنایی مطلق به احساسات میلیون ها مسلمان و مسیحی در سراسر جهان، در یک بشقاب نقره ای به طرف اسرائیلی تحویل می دهد. این توافق فقط درگیری های بیشتری را برای منطقه به همراه خواهد داشت و باعث تحریک میلیاردها نفر از مردم در سراسر جهان می شود.

ماهاتیر محمد دراین کنفرانس گفت: مالزی در مقابل ظلم و ستم علیه فلسطینی ها که توسط اسرائیل انجام می شود، سکوت نخواهد کرد. ما وظیفه وظیفه داریم و ملت های قدرتمند مدافع عدالت و آزادی نباید در قبال این جنایات سکوت کنند. به عبارت دیگر، اگر ما نیز ساکت شویم، خون ناشی از کشتار فلسطینی ها توسط اسرائیل نیز روی دست ما است. مراکزی مانند اتحادیه نمایندگان پارلمان ها برای القدس، اتحادیه بین پارلمانی، جناح های پارلمانی و دیگران، در صورت برخورداری از یک استراتژی و تلاش های هماهنگ می توانند دراین زمینه بیشتر موثر باشند.

نخست وزیر مالزی تاکید کرد: به خاطر همه این جنایات، اسرائیل باید محکوم و مجازات شود. اما در عوض کشورهای قدرتمندی مانند آمریکا که در مورد آزادی و حاکمیت قانون زیاد صحبت می کنند، با توافقنامه معامله قرن اقدامات غیرقانونی اسرائیل را قانونی جلوه می دهند. رئیس جمهور ترامپ اشغال فسطین و اورشلیم را با معامله قرن قانونی جلوه می دهد.

پاسخی ارسال کنید

*

*

پانزده − 8 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!