ماهاتیر محمد: مبتکر باشید نه مصرف کننده!

توریست مالزی – ماهاتیر محمد گفت که مالزی باید مبتکر و تولیدکننده فن‌آوری‌های پیشرفته خود باشد، به جای این که مصرف‌کننده‌ی تولیدات وارداتی. به گزارش استار، نخست وزیر مالزی...
توریست مالزی – ماهاتیر محمد گفت که مالزی باید مبتکر و تولیدکننده فن‌آوری‌های پیشرفته خود باشد، به جای این که مصرف‌کننده‌ی تولیدات وارداتی.
به گزارش استار، نخست وزیر مالزی با بیان مطلب فوق گفت: مالزیایی‌ها در نوآوری و اختراعاتی که مورد نیاز ماست، ضعیف عمل کرده اند. من امیدوارم این روند ادامه نیابد. ما در نوآوری، بسیار عقب هستیم، زیرا دوست داریم از آنچه دیگران ساخته اند، به راحتی استفاده کنیم. برای تبدیل شدن به یک کشور پیشرفته راهی جز این نیست که تولیدکننده باشیم.
وی افزود: چین سرمشق خوبی است. وقتی در چین بودم متوجه شدم که مردم چین همانقدر که به مصرف کالاهای دیگران علاقه دارند، می کوشند تا همان کالاها را نیز در کشور خود تولید کنند. آنها توانسته اند اغلب کالاهایی را که ما از کشورهای دیگر وارد می کردیم، تولید کنند. اکنون آنها هواپیما، موشک و ماهواره تولید می کنند و می توانند به فضا سفر کنند. اگر چینی ها توانسته اند، چرا مالزیایی ها نتوانند.
ماهاتیرمحمد با اشاره به اهمیت هوش مصنوعی در جهان امروز گفت: امروزه همه چیز به هوش مصنوعی ختم می شود. این یکی از قدرتمندترین دانشی است که می توان به دست آورد. اکنون ماشین ها سرگرم آموختن به انسان‌ها هستند، نه همچون گذشته که انسان ها به ماشین ها می‌آموختند. اگر ما برنامه نویسی را بیاموزیم، قادر خواهیم بود تا در این زمینه پیشرفت کنیم.

پاسخی ارسال کنید

*

*

پانزده − 13 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!