مسیرهای ماجراجویی در مالزی

مسیرهای ماجراجویی در مالزی توریست مالزی – مالزی کشوری است که ۱۳ ایالت در خود دارد که در هر کدام از این ایالت ها، ماجراجویی های بسیاری در انتظار...
مسیرهای ماجراجویی در مالزی

توریست مالزی – مالزی کشوری است که ۱۳ ایالت در خود دارد که در هر کدام از این ایالت ها، ماجراجویی های بسیاری در انتظار هر گردشگر عاشق هیجان است. اکثر گردشگران، مالزی را کشور سوغاتی های جذاب، چشم اندازهای طبیعی و بسیار دوست داشتنی و هتل های مجلل می دانند اما به راستی تا به حال به این فکر کرده اید که در مالزی چه تفریحات هیجان انگیز و جالبی را در قالب یک ماجراجوی علاقه مند به هیجان می توان انجام داد؟
طبق رسم همیشگی، در ابتدا کاری که می کنیم بستن یک کوله ی مناسب و مجهز برای یک سفر ماجراجویانه ی پر چالش است. از آن جایی که ما چندین مسیر را برای مسیرهای ماجراجویی در مالزی در نظر داریم، پس باید کوله ای بسیار مجهزتر و در عین حال سبک تر از دیگر کوله های خود را ببیندیم. به هر حال این سفر هم همانند دیگر ماجراجویی های ما چالش هایی را با خود به همراه دارد اما نباید زیاد هم در عین دقت، وسواس به خرج داد.
به نظر من قمقمه ی دو جداره برای حفظ دمای مطلوب آب، چند بسته شکلات، مقداری داروهای اولیه و مورد نیاز، پاور بانک، نقشه، کرم ضد آفتاب، عینک آفتابی و دیگر وسایلی را که فکر می کنید در طول این سفر ماجراجویانه به آن نیاز دارید را در کوله ی خود به همراه داشته باشید.
در حال حاضر و تا اواخر مهر ماه اگر به این سفر ماجراجویانه بروید، می توانید از لباس های سبک و تابستانی استفاده کنید ولی اگر زمانی به این سفر رفتید که هوا رو به سردی گذاشت این توصیه را از ما بپذیرید، کمتر از زمان های دیگر خوش نخواهید گذراند.
درباره ی کفش مناسب هم که می دانید، توصیه ی ما همیشه کفش هایی مقاوم، سبک، منعطف و راحت است. قبل از این که مسیرهای مختلف مسیرهای ماجراجویی در مالزی را برای شما در این متن ذکر کنیم، لازم است که این نکته را بدانید که مالزی مملو از مسیرهای مختلف ماجراجویی است و تنها کافی است که شما بدانید که به سمت کدام مسیرها رهسپار خواهید شد.

بیایید اول با ماجراجویی در مسیرهای طبیعی را آغاز کنیم. در ایالت پاهانگ مالزی، که یکی از بلندترین قله های غربی مالزی است که ۲۱۸۷ متر ارتفاع دارد. این کوه در میان جنگل تامان نگارا قرار گرفته است و به عنوان یکی از بهترین مناطق برای طبیعت گردی، کوهنوردی و ماجراجویی است. می دانید هیجان حضور در کوهنوردی ایالت پاهانگ چیست؟
رای رسیدن به این قله شما باید از مسیری بروید که ۴ الی ۷ روز طول خواهد کشید و شما در این مسیر از میان جنگل ها، رودخانه ها و کوهستان ها می گذرید. پیشنهاد می کنیم که این مسیرهای ماجراجویی در مالزی را حتما با یک راهنما و کسی که به این مسیر وارد است بروید.مسیر بعدی ما برای ماجراجویی از غرب مالزی می گذرد. در واقع می خواهیم برای غواصی کردن به ایالت ترنگانو و به جزیره ی ردانگ برویم. باور کنید جهان زیر آب آنقدر دیدنی و زیبا است که گویا در انتظار این بوده است که شما برای دیدار آن به زیر آب بروید.
در سایت های مختلف غواصی این جزیره، شما به تماشای جزایر مرجانی و سواحل استوایی آب های جزیره ی سیپادان در ایالت صباح می روید و در این ماجراجویی شما با دنیایی دیگر منتها از زیر آب آشنا می شوید. برای این که به این سفر هبیجان انگیز بروید، باید این نکته را بدانید کشتی ها در ساعات مشخصی از روز از مرکز ایالت به سمت جزیره ی ردانگ به راه می افتند و بعد از گذشت حدود یک ساعت و نیم به مقصد خود برای غواصی خواهیبد رسید. موافقید تا کمی هیجان سفر را بیشتر کنیم؟بیایید تا به زیپ لاین هیجان انگیزی در همین ایالت صباح و در بورنئو برویم. ارتفاع این زیپ لاین ۵۳۰ متر است اما این ارتفاع تنها عامل محبوبیت این زیپ لاین نیست بلکه چشم اندازهای طبیعی که در این مسیر وجود دارد را می توان به جرات عامل منحصر به فرد بودن این ورزش هیجان انگیز در مالزی معرفی نمود. مسیرهای ماجراجویی در مالزی در مسیر این زیپ لاین، حتی به دریای چین جنوبی هم می رسد که البته شجاعت فراتر از انتظار شما را می طلبد. 

اگر به دنبال بانجی جامپینگ در خور شان آدرنالین و هیجان می گردید، حتما از بین تمامی گزینه های خود مالزی را انتخاب کنید زیرا بانجی جامپینگ های این کشور مملو از تاسیسات زیاد و مناسب است.
در سواحل غربی مالزی و در سلانگور شهربازی معروفی وجود دارد که با پرش از بانجی جامپینگ آن می توانید تا ۲۲ متر به پایین پرتاب شوید. این ارتفاع به نظرتان کم است؟ پس به نظرم باید محیط اطراف آن را ببینید. اکثر گردشگران در لیست مسیرهای ماجراجویی در مالزی خود این بانجی جامپینگ را در انتظار انجام دارند.در ایالت پراک که در غرب مالزی قرار گرفته است می توانید به رودخانه ی کامپار بروید و برای ورزش رفتینگ اقدام کنید. این ایالت سرسبز و ناهموار و رودخانه های ناهموارترش، یکی از بهترین و هیجان انگیز ترین مسیرهای ماجراجویی در مالزی هستند. خوبی دریاچه ی کامپار در این مکان این است که مسیرهای خوبی برای رفتینگ هم برای حرفه ای ها و هم برای مبتدی ها می تواند باشد. بر اساس تجربه ی کسانی که در این مسیر رفتینگ کرده اند، یکی از هیجان انگیز ترین قسمت های این ورزش در این رودخانه عبور از جنگل های انبوه با میمون های بسیار آن است.از طرفی این ایالت، غارهای زیادی هم دارد و فعالیت های غارنوردی زیادی در آن می توان انجام داد. بیایید برای پایان مسیرهای ماجراجویی در مالزی به پایتخت این کشور یعنی کوالالامپور بازگردیم.برای چتربازی به ایالت نزدیک سلانگور در کوالالامپور بروید و این ماجراجویی را امتحان کنید و شهر را از فراز بالا بندی ها ببنید و از آن لذت ببرید.منبع: الی گشت

پاسخی ارسال کنید

*

*

بیست − 1 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^