به گزارش دنیای اقتصاد، رئیس فدراسیون دوچرخه‌سواری اما در واکنش به این ماجرا توپ را به زمین ورزشکاران دوپینگی انداخت و اعلام کرد خودشان باید از خودشان مراقبت می‌کردند. خسرو قمری درباره مثبت شدن تست دوپینگ دو رکابزن سرعتی تیم ملی بانوان به «ایسنا» گفت: «ما آن کاری که در مبارزه با دوپینگ از دستمان بر می‌آمد را انجام دادیم به‌طوری که اطلاع‌رسانی کرده‌ایم و از ورزشکاران ضمانت و تعهدنامه گرفتیم.

همه ورزشکاران اطلاعات کافی را نسبت به دوپینگ دارند. در اردوها از لحظه اول مربی و سرپرست در حال تذکر دادن به ورزشکاران هستند که حواسشان باشد. حتی در برخی مواقع کیف‌های آنها توسط سرپرست خانم بررسی می‌شود بنابراین وقتی تست دوپینگ ورزشکاری مثبت می‌شود نه مربی مقصر است نه سرپرست بلکه صفر تا ۱۰۰ با خود ورزشکار است و خودش باید پاسخگو باشد. اتحادیه جهانی دوچرخه‌سواری این دو ورزشکار را تعلیق کرده و به آنها فرصت اعتراض داده است از این‌رو اگر اعتراضی دارند می‌توانند درخواست بررسی نمونه B بدهند.منتظر می‌مانیم تا نتیجه نهایی و قطعی از سوی اتحادیه جهانی دوچرخه‌سواری اعلام شود و پس از آن کمیته انضباطی تشکیل می‌دهیم و در مورد این دو ورزشکار تصمیم‌گیری خواهیم کرد.» اما در همین حال ناهید ایروانی نایب رئیس بانوان فدراسیون دوچرخه‌سواری از احتمال دست داشتن یکی از ملی‌پوشان درمثبت شدن دوپینگ این دو بانوی دوچرخه‌سواری صحبت کرد و گفت: «همه ما در فدراسیون دچار شوک شده‌ایم. دوپینگ این رکابزنان در جریان رقابت‌های قهرمانی آسیا در حالی مثبت شده که آنها توانسته بودند رکورد ایران را نیز ارتقا بدهند.

این اتفاق درحالی افتاده که فدراسیون تلاش زیادی در مسیر مبارزه با دوپینگ داشت و اقدامات زیادی انجام داد. نکته جالب اینکه ماده ممنوعه، چیزی است که ارتباطی با ماده رقابتی آنها ندارد. من با مادر هداوند صحبت کردم، این ورزشکار و خانواده‌اش بسیار ناراحت بودند. حتی عنوان شد این دو ورزشکار از مواد آکبند و مجاز استفاده کرده‌اند. حتی گفته شد که یک ورزشکار دیگر، یک قرص داخل مواد مورد استفاده آنها خُرد کرده تا دوپینگی شوند. واقعا از این موضوع متاسفم و امیدوارم این اتفاقات واقعیت نداشته باشد.»