معافیت دانش‌آموزان غیرمسلمان از حضور در کمپین قرآنی مالزی

توریست مالزی – ــ معاون وزیر آموزش و پرورش مالزی اعلام کرد که دانش‌آموزان غیر مسلمان ایالت ملاکا (Malacca) ملزم نیستند در کمپین ساعت قرآنی این ایالت شرکت کنند....
توریست مالزی – ــ معاون وزیر آموزش و پرورش مالزی اعلام کرد که دانش‌آموزان غیر مسلمان ایالت ملاکا (Malacca) ملزم نیستند در کمپین ساعت قرآنی این ایالت شرکت کنند.
به گزارش ایکنا؛ به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی مالایژاکینی، «تئو نی چینگ» معاون وزیر آموزش و پرورش مالزی گفت در پی انتشار گزارشی در یک روزنامه چینی زبان این کشور درباره کمپین ساعت قرآن در مدارس ایالت ملاکا، به تحقیق درباره این موضوع پرداخته است.
وی افزود: بنابر اعلام مدیران مدارس ایالت ملاکا، این کمپین از سال ۲۰۱۵ آغاز شده و اجباری برای شرکت دانش‌آموزان غیر مسلمان در آن وجود ندارد. این روزنامه چینی ادعا کرده بود به دلیل ابهام در نحوه برگزاری این کمپین،‌ ممکن است برای دانش آموزان غیرمسلمان هم اجبار به شرکت در آن وجود داشته باشد.
ایالت ملاکا در جنوب غربی مالزی واقع است. ۶۶ درصد از جمعیت یک میلیونی این ایالت مسلمان هستند. ۲۴ درصد از جمعیت این ایالت را بودایی‌ها، ۶ درصد را هندوها و ۳ درصد را مسیحیان تشکیل می‌دهند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

دوازده + 18 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!