معاون نخست وزیر مالزی: ختنه دختران بخشی از فرهنگ مالزی است

توریست مالزی – داتوک وان عزیزا وان اسماعیل، معاون نخست وزیر مالزی بر این دیدگاه دولت تاکید کرد که ختنه دختران بخشی از فرهنگ مالزی است. به گزارش استار،...
توریست مالزی – داتوک وان عزیزا وان اسماعیل، معاون نخست وزیر مالزی بر این دیدگاه دولت تاکید کرد که ختنه دختران بخشی از فرهنگ مالزی است.
به گزارش استار، وی که سمت وزارت امور زنان، خانواده و توسعه اجتماعی را نیز بر عهده دارد، گفت: ما سرگرم گفتگو با وزارت بهداشت هستیم تا مزایا و معایب این سنت را بررسی کنیم.
معاون نخست وزیر این سخنان را در واکنش به بیانیه‌ای بیان کرد که هیات نمایندگی مالزی در “مجمع دوره‌ای بررسی اجرای حقوق بشر” در ژنو سوییس ارائه کرد. در این بیانیه از ختنه نوزادان دختر به عنوان به یک واجب فرهنگی در مالزی دفاع شده بود.
داتوک عزیزا با تاکید مجدد بر فرهنگی بودن این موضوع، بیانیه گروه نمایندگی مالزی را درست دانست و افزود: ما مانند کشورهای آفریقایی نیستیم و همانند آنها این عمل را اجرا نمی کنیم. اگر ختنه دختران هیچ نفعی نداشته باشد، باید در مورد آن کاری کرد.
از سوی دیگر، کمیسیون حقوق بشر ملی مالزی دولت را متهم کرد که “مجمع دوره‌ای بررسی اجرای حقوق بشر” را در مورد ختنه دختران در مالزی گمراه نموده و به غلط، این سنت را یک سنت رایج در سراسر جهان معرفی کرده است.
تان سری رزالی اسماعیل، رییس کمیسیون حقوق بشر ملی مالزی گفت: معرفی ختنه دختران به عنوان بخشی از فرهنگ مالزی، وجهه‌ی جهانی مالزی را در دفاع از حقوق بشر مخدوش ساخته است.
وی همچنین افزود: ما واقعا از سخنان وزیر امور زنان، خانواده و توسعه اجتماعی مالزی در ژنو مایوس و دلسرد شدیم. پاسخ او مبنی بر این که قطع عضو تناسلی زنانه (FGM) در مالزی اجرا نمی شود، واقعا گمراه کننده و غیرقابل توجیه است.
براساس منشور سازمان بهداشت جهانی، ختنه دختران، قطع عضو تناسلی زنانه محسوب می شود. در مالزی شکل رایج ختنه دختران توسط پرستاران یا دکترها در مورد نوزادان انجام می شود. و نوع اول ختنه برداشتن کلی یا جزیی کلیتوریس رایج است.


پاسخی ارسال کنید

*

*

هفده − هفت =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!