مقام فیفا با اعضای کمپین حضور زنان ایرانی در ورزشگاه دیدار می‌کند

توریست مالزی – دبیرکل فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) قرار است در آستانه بازی برگشت پرسپولیس و کاشیما آنتلرز در روز شنبه، با اعضای کمپین حضور زنان ایرانی در ورزشگاه‌ها...
توریست مالزی – دبیرکل فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) قرار است در آستانه بازی برگشت پرسپولیس و کاشیما آنتلرز در روز شنبه، با اعضای کمپین حضور زنان ایرانی در ورزشگاه‌ها دیدار کند.
به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، فاطمه سامورا روز چهارشنبه گفت که این دیدار روز پنجشنبه در زوریخ سوئیس با فعالان استادیوم آزاد صورت می‌گیرد که پتشین آنها ۲۰۰ هزار امضاء دارد. به رغم اعتراض‌های گسترده در ایران و شبکه‌های اجتماعی، زنان هنوز اجازه حضور در ورزشگاه‌ها را ندارند.
ورزشگاه ۷۸ هزار نفری آزادی روز شنبه میزبان بازی برگشت پرسپولیس است که برای قهرمانی در جام باشگاه‌های آسیا باید شکست دو بر صفر خود در برابر کاشیما در ژاپن را جبران کند. این نخستین بازی فینال جام باشگاه‌های آسیا است که بعد از ۱۱ سال در ایران برگزار می‌شود.
جیانی اینفانتینو، رئیس فیفا، در مارس امسال به ایران رفت تا در دیدار با حسن روحانی، رئیس‌جمهوری اسلامی، تاکید کند که دولت ایران باید اجازه دهد زنان در ورزشگاه‌ها حضور پیدا کنند. با این حال دولت جمهوری اسلامی مانع این کار شده است.
فاطمه سامورا که نخستین دبیرکل زن فیفا است می‌گوید: «این موضوع در صدر دستور کار حقوق بشر فیفا قرار دارد. مذاکرات ادامه خواهد یافت».

پاسخی ارسال کنید

*

*

یازده − نه =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!