ملاقات با سوفیا، ماهاتیرمحمد را به شگفتی واداشت + فیلم

توریست مالزی – دکتر ماهاتیرمحمد که به سخنوری مشهور است، در ملاقات با روبات مشهور، سوفیا، شگفت زده شد و سکوتی طولانی داشت. به گزارش استار، نخست وزیر ۹۴...
توریست مالزی – دکتر ماهاتیرمحمد که به سخنوری مشهور است، در ملاقات با روبات مشهور، سوفیا، شگفت زده شد و سکوتی طولانی داشت.
به گزارش استار، نخست وزیر ۹۴ ساله مالزی هنگامی که با روبات سوفیا روبرو شد، از شگفتی سکوت کرد، اما سوفیا که بسیار آماده تر بود، گفت: از این که شما را می بینم بسیار هیجان زده هستم. کمتر کسی این شانس را دارد که با نخست وزیر مالزی گپ بزند.
سوفیا که توسط شرکت هنگ کنگی هانسون روباتیکس ساخته شده، روباتی است که توانایی برقراری روابط اجتماعی را دارد، برای نخستین بار در مالزی به نمایش گذاشته شد.
سوفیا به ماهاتیرمحمد گفت: امیدوارم برای ادای تبریک به مناسبت انتخابتان به عنوان نخست وزیر مالزی دیر نشده باشد. همچنین نود و چهارمین سالگرد تولدتان را تبریک می گویم. ای کاش برای شما هدیه ای آورده بودم، اما دستکم می توانم چهره شما را نقاشی کنم.
ماهاتیر نیز از سوفیا چندین سوال پرسید: آیا در مورد دور اول نخست وزیری من اطلاعاتی داری؟ آیا تو با روبات های دیگر متفاوتی؟ آیا رویای روزی را می بینی که انسان ها و روبات ها در کنار یکدیگر زندگی کنند؟
سوفیا در پاسخ به این پرسش ها، اطلاعات زیادی در مورد دور اول نخست وزیری ماهاتیر ارائه داد و همچنین گفت: اول بگویم که اغلب روبات ها نمی توانند با نخست وزیر مالزی نشست و برخاست کنند. دوم این که برخلاف دیگر روبات ها، من به گونه ای طراحی شدم که بتوانم ارتباط بهتری با انسان ها برقرار کنم. در زمان هایی که به پژوهش های روباتیک کمک نمی کنم، به نقاط مختلف جهان سفر می کنم و مردم را از نزدیک می بینم.
سوفیا که نخستین بار در فوریه ۲۰۱۶ راه اندازی شد، قادر است ۵۰ حالت چهره را که بیانگر احساسات هستند، نشان دهد. او همچنین نخستین روباتی است که عنوان قهرمان نوآوری را از سازمان ملل متحد دریافت کرده است.


پاسخی ارسال کنید

*

*

چهار × 3 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!