ممنوعیت ازدواج کودکان زیر سن قانونی

توریست مالزی- وزیر امور حقوقی اطمینان داده است که او و همکارانش با تمام احزاب مرتبط برای ممنوعیت ازدواج کودکان در مالزی مشغول به کار هستند. داتوک لیو کونگ...
توریست مالزی- وزیر امور حقوقی اطمینان داده است که او و همکارانش با تمام احزاب مرتبط برای ممنوعیت ازدواج کودکان در مالزی مشغول به کار هستند.
داتوک لیو کونگ (Datuk Liew Vui Keong) گفت: که او به طور منظم با وزیر توسعه زنان، خانواده و جامعه، داتوک سری دکتر عزیزه وان اسماعیل مذاکره می کند و امیدوار است که همه طرف های درگیر، از جمله سازمان های مذهبی در اسرع وقت در این طرح همکاری کنند.
وی گفت: “ما به دلایل مختلفی ممکن است حداقل سن ازدواج در مالزی را افزایش دهیم. ما همچنین باید قوانین اسلامی را مورد توجه قرار دهیم.”
لیو گفت: اولویت دولت این است که اطمینان حاصل شود که منافع کودک به طور صحیح مورد توجه قرار گرفته و مورد سوء استفاده قرار نگیرد.
وی افزود: “ما اجازه نخواهیم داد که پدران و مادران از این قانون برای برآورده کردن خواسته های خود سو استفاده کنند. ما مطمین هستیم که سازمان های مذهبی همچنین دیدگاه دولت را برای حفاظت و اولویت بندی نیازهای کودک مورد توجه قرار می دهند.”
در مالزی، ازدواج کودکان زیر ۱۸ سال که تحت قوانین اسلامی و مدنی باشد، قانونی است. برای مسلمانان حداقل سن ازدواج برای دختران ۱۶ و برای پسران ۱۸ سال است. همچنین دختران غیر مسلمان می توانند از ۱۶ سالگی ازدواج کنند.

منبع: استار

پاسخی ارسال کنید

*

*

2 × یک =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!