ممنوعیت فیلمی در مالزی به دلیل تصویر خشن از مسلمانان

توریست مالزی –  مالزی اکران یک فیلم بالیوودی در سینماهای این کشور را به دلیل تصویر خشنی که از شخصیت مسلمان فیلم ارائه می‌دهد، ممنوع کرد. به گزارش شبکه خبری الجزیره؛ ...

توریست مالزی –  مالزی اکران یک فیلم بالیوودی در سینماهای این کشور را به دلیل تصویر خشنی که از شخصیت مسلمان فیلم ارائه می‌دهد، ممنوع کرد.


به گزارش شبکه خبری الجزیره؛  فیلم «پادماواتی» داستان زندگی یک ملکه هندی به همین نام در قرن چهاردهم میلادی را روایت می‌کند. سایر شخصیت‌های اصلی فیلم عبارتند از راتان سینگ، پادشاه هند و علاءالدین خلجی سلطان مسلمان.

پیش از این گروه‌های هندو با برگزاری تظاهرات در نقاط مختلف خواستار ممنوعیت این فیلم در هند شده بودند. به گفته آن‌ها، فیلم مزبور به دلیل ارائه تصویری نادرست از ملکه هندو تاریخ را تحریف می‌کند. پس از کش و قوس‌های متعدد،  دیوان عالی هند ممنوعیت اکران پادماواتی را رد کرد اما اکنون اکران آن در مالزی، کشوری که فیلم‌های بالیوودی در آن طرفداران زیادی دارند، ممنوع شده است.

در بیانیه‌ای  که وزارت کشور مالزی منتشر کرد، آمده است: تصویری که این فیلم از سلطان مسلمان ارائه می‌دهد فردی متکبر، ستمگر، منحرف، وغیرقابل اعتماد است که احکام اسلام را رعایت نمی‌کند.  بر همین اساس، شورای ممیزی فیلم مالزی مجوز اکران این فیلم را صادر نکرد. در تیزری که برای تبلیغ این فیلم منتشر شده، سلطان مسلمان چهره‌ای تهاجمی دارد و صورتش خون‌آلود و گل‌آلود است.

شورای ممیزی فیلم مالزی پیش از این در سال ۲۰۱۴ اکران فیلم هالیوودی نوح [ع] را به دلیل توهین به مقدسات ادیان ممنوع کرده بود.

 


پاسخی ارسال کنید

*

*

15 − هشت =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^