نجیب: آنگ سوکی اجازه می‌دهد کمک‌های مالزی به مسلمانان راکین برسد

توریست مالزی: موضع گیری محکم مالزی در برابر جنایات روی داده در ایالت راکین میانمار سرانجام به نتیجه رسید و دولت میانمار را به پذیرش مسوولیت خود در این...
توریست مالزی: موضع گیری محکم مالزی در برابر جنایات روی داده در ایالت راکین میانمار سرانجام به نتیجه رسید و دولت میانمار را به پذیرش مسوولیت خود در این باره واداشت.

نجیب تون رزاک، نخست وزیر مالزی گفت: آنگ سان سوکی، رهبر میانمار به من گفت که روی تفاهم‌نامه‌ای با بنگلادش برای بازگشت آوارگان روهینگایی به ایالت راکین کار می‌کند و این به زودی تحقق می‌پذیرد.

نخست وزیر مالزی موضوع روهینگیا را بار دیگر در سی و یکمین اجلاس عمومی آسه‌آن مطرح کرده بود.

وی افزود: آسه‌آن نمی‌تواند ساکت بنشیند هنگامی که همه دنیا به تماشا نشسته است… ما باید اقدام کنیم. من همچنین به میانمار هشدار دادم که اگر هر چه سریع‌تر به وضعیت آوارگان روهینگیا رسیدگی نشود، ممکن است آنان توسط گروه‌های تندرو مانند داعش جذب شوند.

نحست وزیر مالزی با اشاره به این که برخلاف اجلاس قبلی آسه‌آن، آنگ سوکی پیشنهادهای مالزی را دید مثبتی پذیرفت، گفت: سوکی همچنین پذیرفت که برای رساندن کمک‌های انسان‌دوستانه به ایالت راکین همکاری کند. سوکی در پی دست‌یابی به راه حلی ماندگار برپایه‌ی اعتماد و توازن در منطقه است، اما این کار یک‌شبه میسر نیست.

پاسخی ارسال کنید

*

*

13 − پنج =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^