نخست وزیر مالزی: از عملکرد وزرای کابینه ام ناراضیم

توریست مالزی – ماهاتیر محمد نخست وزیر جدید مالزی با بیان اینکه برخی مقامات هنوز به دولت پیشین وفادارند، گفت: « از عملکرد وزیران کابینه ام ناراضی ام چون...
توریست مالزی – ماهاتیر محمد نخست وزیر جدید مالزی با بیان اینکه برخی مقامات هنوز به دولت پیشین وفادارند، گفت: « از عملکرد وزیران کابینه ام ناراضی ام چون امور درخواستی را به سرعت انجام نمی دهند.»
به گزارش ایرنا ، ماهاتیر پس از جلسه شورای ریاست جمهوری از عملکرد برخی مقامات دولتی برای به تعویق انداختن تصمیمات ابراز نارضایتی کرد و گفت: به دلایلی ما قادر به عملی کردن ۱۰۰ درصد وعده های خود نیستیم، خسارت به دولت به مراتب بدتر است، زیرا برخی افراد، اجرای تصمیمات را به تأخیر می اندازند.»
وی افزود : «متوجه شدیم که برخی مقامات هنوز به مدیر پیشین وفادارند، و با وجود تایید من به انتصاب آنها، فکر می کنند که در انتصاب آنها مشکل دارد.» «برخی فکر میکنند که دولت اقدامی بر علیه رهبران مجرم دولت پیشین انجام نمی دهد،اما باید بگویم که ما مطابق قانون پیش می رویم، بنابراین دولت به شواهد محکمی برای فراخواندن آنها به دادگاه نیاز دارد. نه تنها تمرکز ما بر روی افرادی با شواهد قوی است بلکه به مواردی با اتهامات و شواهد کمتر نیز رسیدگی می کنیم. وی افزود که اتهامات بیشتری نسبت رهبر سابق نیز اعمال خواهد شد.»
ماهاتیر اظهار داشت: تحقیقات درباره اتهامات نجیب رزاق (نخست وزیر قبلی) به دلیل همکاری نکردن افردای که واقعیت را می دانند، طولانی تر خواهد شد.
همچنین نخست وزیر مالزی در دومین سالگرد ‘حزب متحد بومی مالزی’ اطمینان داد که شبه جزیره مالیا در مالزی، از کمک های دریافتی به بهترین شکل استفاده خواهد کرد.
ماهاتیر گفت : ‘ما اطمینان می دهیم که با استفاده درست از کمک های مالی، فرصت ها و امکاناتی را در راستای بهبود شرایط در این شبه جزیره به وجود خواهیم آورد.’
ماهاتیر با اشاره به مسائل اقتصادی مربوط به این شبه جزیره گفت: ‘ مالیا تحت سیاست جدید اقتصادی، فرصت های زیادی برای موفقیت خواهد داشت. از این رو تفاوت عمده اقتصادی آنها با سایر بخش ها تا حدودی به حداقل رسیده است. با این حال تلاش برای کاهش نابرابری های اقتصادی ادامه دارد.’ ‘سوال اینجاست که چرا این سیاست اقتصادی با عملکردهای مثبت به اهداف خود نمی رسد. این به دلیل تمایل ما به متهم کردن دیگران از جمله متهم کردن دولت، نژادهای دیگر و بسیاری افراد است، اما اگر ما اشتباهاتمان را بپذیریم میتوانیم آنها را اصلاح کنیم.’ او تاکید کرد که اولویت دولت پیشرفت و تبدیل شدن به یک کشوری توسعه یافته با توزیع درآمد صحیح و منصفانه است.
مالیا شبه جزیره بزرگی در جنوب شرقی آسیا است که بخش‌هایی از کشورهای مالزی و میانمار و تایلند در این شبه جزیره قرار دارد.

پاسخی ارسال کنید

*

*

3 × دو =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!