نگهداری تخم مرغ در یخچال: درست یا غلط ؟!

توریست مالزی – در نگهداری تخم مرغ نکاتی لازم است که مطلوب است به آن توجه شود. پس از خرید تخم مرغ آن را باید به یخچال منتقل کرد....
توریست مالزی – در نگهداری تخم مرغ نکاتی لازم است که مطلوب است به آن توجه شود. پس از خرید تخم مرغ آن را باید به یخچال منتقل کرد. تخم مرغ را می توان به مدت چهار هفته در یخچال نگهداری کرد.
به گزارش بیتوته، بهترین درجه حرارت نگهداری تخم مرغ در یخچال صفر و تا چهار درجه سانتیگراد و رطوبت ۸۵ درصد است، گرمای بیش از حد باعث تسریع کاهش کیفیت تخم مرغ و در نتیجه مخلوط شدن زرده و سفیده می ‌شود.
معمولا تخم مرغ را در محفظه تعبیه شده داخل درب یخچال نگهداری می کنیم. اما این کار به شدت اشتباه است. متخصصان براین باورند که سوراخهای طراحی شده برای نگهداری تخم مرغ مکان مناسبی برای نگهداری آنها نیستند. زیرا با هر بار باز شدن درب یخچال، درب در معرض تغییر حرارت شدید قرار می گیرد و در نتیجه احتمال فاسد شدن تخم مرغ ها بالا می رود.
بسیار مهم است بعد از خرید تخم مرغ‌، آنها را در معرض تغییر دما قرار ندهیم. متخصصان پیشنهاد می کنند تخم مرغ ها را در قفسه های یخچال که دمای آن ثابت است نگهداری کنیم تا مدت زمان بیشتری سالم بمانند.

آیا شستن تخم مرغ ضروری است ؟
بسیاری از مصرف کنندگان تخم مرغ را بعد از خریدن می‌شویند. شاید به دلیل آلودگی‌های چسبیده به سطح تخم مرغ این کار منطقی به نظر برسد؛ اما در واقع شستن تخم مرغ سبب نازک تر شدن لایه حفاظتی خارجی شده و شرایط را برای حمله باکتری‌ها فراهم می‌سازد. بسیاری از کارشناسان بر این باور اند که مناسب ترین روش نگهداری تخم مرغ در یخچال، با جعبه و بدون شستن است.

هترین درجه حرارت نگهداری تخم مرغ در یخچال صفر تا ۴ درجه سانتی گراد و رطوبت ۸۵ درصد است
نگهداری تخم مرغ به مدت یک روز در دمای اتاق معادل با نگهداری آن به مدت یک هفته در یخچال است
تخم‌مرغ‌ها را به شکل خام به مدت پنج روز، اگر پخته وسفت شده باشند به‌مدت یک هفته و در صورتی که زرده و سفیده از هم جدا باشند، به مدت چهار روز می‌توان در یخچال نگهداری کرد
از نگهداری تخم‌مرغ‌ها در خارج از یخچال به مدت دو ساعت یا بیشتر خودداری کنید.
تخم‌مرغ‌‌های شکسته یا غذاهای حاوی تخم‌مرغ را بیشتر از یک ساعت در دمای اتاق نگهداری نکنید

پاسخی ارسال کنید

*

*

هجده − دو =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!