هجوم صدها متقاضی پناهندگی به دفتر UNHCR کوالالامپور

توریست مالزی – شایعات در مورد ‘روز ثبت نام’ برای متقاضیان پناهندگی باعث شد تا صدها نفر ، اکثرا اتباع میانمار، به دفتر UNHCR هجوم بیاورند. به گزارش استار،...
توریست مالزی – شایعات در مورد ‘روز ثبت نام’ برای متقاضیان پناهندگی باعث شد تا صدها نفر ، اکثرا اتباع میانمار، به دفتر UNHCR هجوم بیاورند.

به گزارش استار، جمعیتی مشتمل بر مردان، زنان و کودکان از راه های دور و نزدیک از ساعت حدود ۱ بامداد چهارشنبه شروع به تجمع در مرکز UNHCR کردند و پس از اطلاع از اخبار نادرست مبنی بر ثبت نام از پناهجویان به طور مسالمت آمیز پراکنده شدند.

یک زن میانماری گفت: ‘بعضی از دوستانم روز قبل ثبت نام کردند، به همین دلیل امروز به این امید آمدم که ثبت نام کنم.’ وی گفت: ‘من غمگین هستم زیرا ما تمام شب صبر کردیم ، ساعت ۷ صبح به ما گفته شد که صف ببتیدم و حدود ساعت ۹ صبح از ما خواسته شد که پراکنده شویم. ‘

یکی دیگر از شهروندان میانمار ، آونگ ، بعد از شنیدن اینکه UNHCR در حال ثبت نام پناهندگان است، از ساعت ۲ صبح با همراه ۱۰ نفر دیگر از ملاکا به دفتر UN آمد. وی گفت: ‘من نمی توانم به میانمار برگردم زیرا درگیری های زیادی در روستای من رخ داده است که باعث کشته شدن عده زیادی شده است. آونگ ۲۱ ساله ، که چهار سال پیش خانه خود را ترک کرده گفت: ‘به همین دلیل داشتن کارت پناهندگی برای من مهم است تا بتوانم بدون مزاحمت پلیس در مالزی بیشتر بمانم.’

چندین پناهجو که از قبل ثبت نام شده بودند و آن روز باید مصاحبه می شدند نیز مجبور به برگشت شدند.

شمس الدین ۲۳ ساله روهینگیا گفت: ‘من بارها درخواست حمایت از پناهندگان داده ام و دو روز پیش از UNHCR تماس گرفت تا امروز مصاحبه شوم، اما آنها به دلیل جمعیت به من اجازه ندادند.’ این مصاحبه یکی از اولین مراحل در مورد تعیین وضعیت پناهندگی است که ممکن است منجر به دریافت کارت UNHCR شود که دارنده به عنوان پناهنده تحت حمایت بین المللی فرار می گیرد.

علیرغم اینکه مالزی پناهندگان را به طور رسمی در این کشور به رسمیت نمی شناسد ، دارندگان کارت UNHCR به طور غیر رسمی مجاز به کار بدون خطر بازداشت هستند و در مراکز مراقبت های بهداشت عمومی از تخفیف برخوردار می شوند.

جیمز باوی، هماهنگ کننده پناهندگان چینی گفت: پناهجویان در مالزی ممکن است برای اسکان مجدد ۱۰ سال صبر کنند.

UNHCR در بیانیه ای گفت: حدود ۷۰۰ تا ۸۰۰ نفر روز چهارشنبه در دفتر UN تجمع کردند به آنها اطلاع دادیم که پیام دریافت شده نادرست و شایعه بوده است. ‘ و آنها نیز به صورت آرام و مسالمت آمیز متفرق شدند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

یازده − 11 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!