هشدار مالزی درباره تغییر پایگاه‌های عملیاتی داعش در آسیا

توریست مالزی – وزیر کشور مالزی اعلام کرد کشور‌های جنوب شرق آسیا باید در مورد تهدیدات ناشی از بازگشت عناصر گروه تروریستی داعش هوشیار باشند. به گزارش باشگاه خبرنگاران...
توریست مالزی – وزیر کشور مالزی اعلام کرد کشور‌های جنوب شرق آسیا باید در مورد تهدیدات ناشی از بازگشت عناصر گروه تروریستی داعش هوشیار باشند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وزیر کشور مالزی درباره تغییر پایگاه‌های عملیاتی گروه تروریستی داعش از خاورمیانه به جنوب شرق آسیا هشدار داد.

محی الدین یاسین، وزیر کشور مالزی در جلسه انجمن وزرای ملل جنوب شرقی آسیا که در مالزی برگزار شده است گفت: کشور‌های منطقه باید در مورد تهدیدات ناشی از بازگشت عناصر گروه تروریستی داعش و گسترش افراط گرایی و حملات فردی عناصر آن هوشیار باشند.

وی اظهار کرد هلاکت ابوبکر بغدادی، سرکرده داعش به معنای از بین رفتن ایدئولوژی داعش نیست بلکه باعث می‌شود نبرد‌های آن‌ها فرسایشی و طولانی‌تر شود و به بخش‌های گسترده تری در جهان اشاعه یابد.

خبرگزاری رسمی برمه به نقل از وزیر کشور مالزی نوشت: مرگ بغدادی فصل جدیدی از عملیات تروریستی داعش را آغاز خواهد کرد. داعش پایگاه‌های خود را در عراق و سوریه از دست داده و به دنبال پایگاه‌های جدید در مناطق دیگر از جمله کشور‌های جنوب شرق آسیاست.

یاسین گفت: از ژانویه سال ۲۰۱۶ در مالزی بیش از ۲۵ حمله برنامه ریزی شده داعش خنثی شده و ۵۱۲ مظنون بازداشت شده است.

پاسخی ارسال کنید

*

*

سه × 2 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!