هلاکت یک تروریست مالزیایی داعش در عراق

یک تروریست دیگر مالزی در درگیری نیروهای امنیتی عراق با گروهک وهابی داعش به هلاکت رسید.
توریست مالزی – یک تروریست دیگر مالزی در درگیری نیروهای امنیتی عراق با گروهک وهابی داعش به هلاکت رسید.

محمدنظام عارفین ۳۸ ساله تروریست مالزیایی معروف به ‘ابو افغان’ روز جمعه در موصل عراق به هلاکت رسید و تارنمای روزنامه ‘استار’ روز یکشنبه خبر کشته شدن آن را اعلام کرد.

منابع اطلاعاتی مالزی هلاکت ‘محمد نظام’ تروریست این کشور را تایید کردند، اما جزئیات آن در دسترس نیست.

ویدیویی تبلیغاتی از گروهک وهابی داعش ژانویه سال گذشته منتشر شد که در آن ‘ابو افغان’ در کنار ‘عبدالحلید دری’ دیگر تروریست این کشوردیده می شد.

به گفته برخی منابع، ‘محمد نظام’ تروریست مالزیایی ماه مارس سال ۲۰۱۴ با سفر به سوریه به گروه های تروریستی پیوست.

با هلاکت این تروریست مالزیایی تاکنون ۳۱ تروریست این کشور که به گروه تروریستی وهابی داعش در عراق و سوریه پیوسته اند کشته شده اند.

گفته می شود همچنان دستکم ۵۶ تروریست مالزیایی در عراق و سوریه هستند.

پلیس مالزی نیز اخیرا هلاکت ‘محمد وندی محمد جدی’ معروف به ‘ابوحمزه’ یک سرکرده تروریست های مالزی در سوریه را تایید کرده بود.

دولت مالزی چندی پیش اعلام کرد فرماندهان مالایی گروه تکفیری داعش در سوریه با تشویق حامیان خود برای انجام عملیات در کشور، در حال تلاش برای تقویت جایگاه خود در سلسله مراتب این گروه تروریستی هستند.

مقام های امنیتی مالزی از فوریه سال ۲۰۱۳ تاکنون حدود ۳۰۰ تن از افرادی را که در فعالیت های تروریستی دست داشتند، دستگیر کرده اند.

برآوردهای رسمی سازمان های اطلاعاتی جنوب شرق آسیا این است که بین یکهزار و ۲۰۰ تا یکهزار و ۸۰۰ تن از منطقه جنوب شرق آسیا به تروریست ها در سوریه و عراق پیوسته اند و ده ها تن از آنها را مالزیایی ها تشکیل می دهند.

این در حالی است که تعداد زیادی از تروریست های منطقه از جمله مالزی و اندونزی با پیوستن به گروه های تروریستی ابوسیاف و مائوته مرتبط با گروه وهابی داعش در جنوب فیلیپین عملیات تروریستی انجام می دهند.

در سه هفته گذشته که تروریست ها بخشی از شهر مراوی در این منطقه را اشغال کردند، سه تروریست مالزیایی در این شهر به هلاکت رسیده اند.

منبع: ایرنا

پاسخی ارسال کنید

*

*

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^