همکاری کره‌جنوبی و سنگاپور در ساخت شهر هوشمند

توریست مالزی- کره‌جنوبی و سنگاپور توافقنامه همکاری در زمینه ساخت شهرهای هوشمند امضا کردند. به گزارش ایرنا، کره جنوبی و سنگاپور از کشورهایی هستند که برای تلاش‌هایشان در زمینه...
توریست مالزی- کره‌جنوبی و سنگاپور توافقنامه همکاری در زمینه ساخت شهرهای هوشمند امضا کردند.

به گزارش ایرنا، کره جنوبی و سنگاپور از کشورهایی هستند که برای تلاش‌هایشان در زمینه اضافه کردن شبکه‌های پرسرعت و خدمات الکترونیکی که به پایدار کردن محیط‌های خلاق، رشد و همگانی شدن شهرهایشان کمک می‌کرده‌اند، از آن‌ها قدردانی شده‌ است.

شهر هوشمند یک منطقه شهری است که از انواع مختلف سنسورهای الکترونیکی برای جمع‌آوری اطلاعات و تحلیل آن‌ها استفاده می‌کند، که این اطلاعات برای مدیریت دارایی‌ها و منابع شهری کارآمد است. این پروسه، شامل اطلاعات جمع‌آوری شده از شهروندان، دستگاه‌ها و منابع شهری است که پردازش و تجزیه و تحلیل می‌شود تا به نظارت و مدیریت ترافیک و حمل و نقل، سیستم، نیروگاه، آب، تأمین شبکه های، زباله، مدیریت، قانون اجرای سیستم‌های اطلاعاتی و مدارس و کتابخانه‌ها و بیمارستان‌ها و دیگر خدمات اجتماعی کمک کند. ایدهٔ شهر هوشمند، ادغام فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) و دستگاه‌های مختلف متصل به شبکه (اینترنت اشیاء یا IoT)، برای بهینه‌سازی بهره‌وری از خدمات و کاربری‌های شهری و اتصال آن به شهروندان است.

تکنولوژی شهر هوشمند اجازه می‌دهد تا مقامات یک شهر با جامعه و زیرساخت‌های شهری و نظارت بر آنچه اتفاق می‌افتد و آنچه در حال تحول است، تعامل مستقیم پیدا کنند. سیاست گذاری‌های عمده و موفقیت‌های قابل توجهی در زمینهٔ هوش کالبدی شهرها در مقالات مربوط به جایزهٔ فروم جامعه ی هوشمند در سال‌های ۱۹۹۹ تا ۲۰۱۰ ثبت شده‌است.

خبرگزاری یونهاپ به نقل از کاخ ریاست جمهوری کره جنوبی اعلام کرد، با توجه به برخورداری کره جنوبی و سنگاپور از تجربه و تکنولوژی مربوط به ساخت شهرهای هوشمند، “مون جائه این”، ‌ رئیس جمهوری این کشور، و “لی هسین لونگ”، نخست وزیر سنگاپور برای همکاری دو کشور در بخش شهر هوشمند اتفاق نظر داشتند. سنگاپور “شریکی نمونه” برای سیاست جدید کره جنوبی در آسیاست.

لی نیز به نوبه خود به مون گفت، دو کشور بهترین شریک برای هدایت و مدیریت عصر چهارم انقلاب صنعتی هستند. مون ابراز امیدواری کرد، همکاری کره جنوبی و سنگاپور در بخش هایی مانند شهرهای هوشمند، کسب وکارهای کوچک و متوسط و پزشکی، باعث تقویت تبحر و مهارت همه اعضای اتحادیه کشوری جنوب شرق آسیا(آسه آن) شود. مون از لی خواست همچنان به ایفای نقش سازنده در روند خلع سلاح هسته ای شبه جزیره کره و برقراری صلح پایدار در منطقه ادامه دهد.

دو طرف علاوه بر توافق در باره تقویت همکاری در زمینه شهرهای هوشمند درباره راه های همکاری برای گسترش دوستی و برقراری صلح در شبه جزیره کره و منطقه مذاکرات جامعی داشتند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

شانزده − هفت =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!