هوگوی طلایی برای فیلم بدون تاریخ بدون امضا در جشنواره فیلم شیکاگو

توریست مالزی – وحید جلیلوند با فیلم «بدون تاریخ، بدون امضا» جایزه هوگوی طلایی جشنواره فیلم شیکاگو در بخش کارگردانان جدید را از آن خود کرد. فیلم «بدون تاریخ،...
توریست مالزی – وحید جلیلوند با فیلم «بدون تاریخ، بدون امضا» جایزه هوگوی طلایی جشنواره فیلم شیکاگو در بخش کارگردانان جدید را از آن خود کرد.

فیلم «بدون تاریخ، بدون امضا»؛ برنده جوایز بهترین کارگردانی و بهترین بازیگر مرد جشنواره ونیز، در پنجاه و سومین دوره جشنواره شیکاگو خوش درخشید و هوگوی طلایی بخش کارگردانان جدید را دریافت کرد. در همین بخش که با رقابت ۱۶ فیلم برگزار شد، هیات داوران هوگوی نقره‌ای را به فیلم دلربا (The Charmer) به کارگردانی میلاد عالمی اهدا کرد.
به گزارش خبر آنلاین، در بخش اصلی این دوره از جشنواره فیلم ونیز هوگوی طلایی بهترین فیلم به اثری از کشور آرژانتین با عنوان «نوعی خانواده» به کارگردانی دیگو لرمن اهدا شد. این کارگردان سال ۲۰۱۴ نیز برنده جایزه بهترین کارگردانی جشنواره شده بود.
دیگر فیلم ایرانی که در جشنواره فیلم شیکاگو مورد تقدیر قرار گرفت، فیلم «لرد» به کارگردانی محمد رسول‌اف بود. «لرد» که جایزه بخش نوعی نگاه جشنواره کن را نیز در کارنامه دارد، پلاک نقره‌ای بهترین فیلمنامه را از آن خود کرد.
پنجاه‌وسومین جشنواره بین‌المللی فیلم شیکاگو از تاریخ ۱۲ تا ۲۶ اکتبر (۲۰ مهر تا ۴ آبان) برگزار می‌شود.

پاسخی ارسال کنید

*

*

هجده + 6 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^