هیات آمریکایی برای افزایش فشار بر ایران به جنوب شرق آسیا سفر کرد

توریست مالزی – در راستای تهدیدات و فشارهای جهانی آمریکا بر جامعه جهانی، معاون وزیر خارجه این کشور در صدر هیاتی از وزارت خزانه داری این کشور در سفر...
توریست مالزی – در راستای تهدیدات و فشارهای جهانی آمریکا بر جامعه جهانی، معاون وزیر خارجه این کشور در صدر هیاتی از وزارت خزانه داری این کشور در سفر به کشورهای جنوب شرق آسیا برای افزایش فشار بر ایران، راهی این منطقه شده است .
به گزارش ایرنا، از رسانه های منطقه جنوب شرق آسیا ‘ مارشال بلینگسلیا’Marshall Billingslea معاون وزیر امورخارجه آمریکا در بخش تامین مالی تروریسم، با سفر به سنگاپور، مالزی،اندونزی، فیلیپین و تایلند درصدد است مانع از همکاری های احتمالی تجاری آنها با ایران شود.
بانکوک پست رسانه تایلندی در گزارشی به نقل از این مقام آمریکا که در سنگاپور است نوشت: در تور جنوب شرق آسیا از مقام های این کشور می خواهم تا تحریم های آمریکا علیه ایران را کاملا رعایت کنند. وی که پیشتر با سفر به اندونزی و مالزی با مقامات این کشورها گفت وگو کرده بود ،قرار است پس از سنگاپور به فیلیپین و تایلند نیز سفر کند.
معاون وزیر خارجه آمریکا درصدر یک هیات رسمی از مقام های وزارت خزانه داری آمریکا به این کشورها سفر می کند. وی افزود: ایران با پیوستن به پیمان مودت و همکاری اتحادیه جنوب شرق آسیا ‘ تاک’ درصدد نزدیکی هرچه بیشتر به ۱۰ کشور عضو این منطقه است. ایران ماه گذشته در پنجاه و یکمین اجلاس وزیران خارجه آسه آن رسما اسناد الحاق به پیمان مودت و همکاری این اتحادیه را امضا کرد.
معاون وزیرخارجه آمریکا گفت: در مورد سنگاپور که یک مرکز پالایش نفت جهانی است، تقاضای خاصی از دولت این کشور برای نفت ایران نداریم زیرا این کشور هیچ گونه معامله ای با ایران در بخش نفت وگاز ندارد.
این سفر با کمترین پوشش رسانه ای در کشورهای جنوب شرق آسیا انجام شده است.

پاسخی ارسال کنید

*

*

6 − سه =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!