والدین مالزیایی به دلیل وادار کودکانشان به نماز و روزه، در نروژ با اتهام کودک آزاری روبرو شده اند

توریست مالزی – یک زوج مالزی در نروژ پس از اینکه متهم به ضرب و شتم فرزندان خود برای انجام نماز و مجبور کردن آنها برای روزه گرفتن در...
توریست مالزی – یک زوج مالزی در نروژ پس از اینکه متهم به ضرب و شتم فرزندان خود برای انجام نماز و مجبور کردن آنها برای روزه گرفتن در ماه رمضان شدند ، با اتهام کودک آزاری روبرو هستند.

به گزارش استار مالزی، کودکان این زوج ۴۲ ساله که پنج کودک بین ۵ تا ۱۵ ساله هستن از ماه می امسال از والدین گرفته شده و تحت مراقبت سه خانواده غیرمسلمان دیگر قرار گرفته اند و فقط اجازه ملاقات با والدینشان یکبار در ماه به مدت سه ساعت داده می شود.

عموی کودکان گفت که یکی از بچه ها که با گرفتن روزه ساعتهای طولانی احساس گشنگی می کرده به یک معلم در مدرسه شکایت کرده است. این شکایت در اوایل ماه می سال جاری در ماه رمضان به خدمات رفاه کودکان نروژی ارسال شد.

او گفت که به عنوان مسلمان، برادرش فقط در تلاش بود تا فرزندانش به دعا، یادگیری قرآن و روزه گرفتن در ماه رمضان بپردازند. ‘برادر من زندگی اجتماعی و دسترسی به اینترنت خود را محدود کرده بود و شاید این مورد توسط کودک قابل قبول نباشد.’

وی ادعا کرد که هیچ عنصر ضرب و شتم جسمی در این پرونده دخیل نبوده است ، زیرا پلیس هیچ مدرکی را در خانه آنها پیدا نکرد. ‘به همین دلیل برادر من دستگیر نشده است و او می تواند طبق معمول کار کند. یکی از فرزندانش ادعا کرده بود که مورد ضرب و شتم قرار گرفته است.’

این پرونده ابتدا در یک پست فیس بوک توسط عمه کودکان که از مالزی درخواست کمک کرده بود ، مشخص شد. وی گفت: ‘برادر من و همسرش از آنجا که احساس می کنند شانس پیروزی این پرونده کم است ، احساس استرس می کنند. فرزندان آنها فقط می خواهند با والدین خود دوباره زندگی کنند. پدر بیش از ۱۰ سال در نروژ بوده و در آنجا به عنوان جوشکار ویژه در صنعت نفت و گاز مشغول به کار است.

ویسما پوترا در بیانیه ای تأیید کرد که این زوج با اتهاماتی روبرو هستند و سفارت مالزی در سوئد بر پرونده نظارت دارد. در این گزارش آمده است که سفارت با زوج تماس گرفته و خدمات کنسولی را به آنها ارائه می دهد. همچنین ‘سفارت مالزی با آژانس های محلی همکاری می کند تا از حقوق خانواده محافظت شود، از جمله اطمینان از قرار گرفتن فرزندان در خانواده های مسلمان.’ به کارمندان سفارت گفته شده است که در جلسات دادگاه شرکت کنند.

چهار سال پیش ، یک زوج مالزی به جرم کودک آزاری در سوئد مقصر شناخته شدند و به زندان در این کشور محکوم شدند.

مادر ۴۶ ساله و دارای چهار فرزند، به جرم رفتار خشونت آمیز با کودکان به ۱۴ ماه زندان محکوم شد. پدر خانواده ۳۸ ساله که به عنوان مدیر گردشگری مالزی در سوئد است، نیز به ۱۰ ماه زندان محکوم شد. همچنین به این زوج دستور داده شد که به فرزندان خود خسارت پرداخت کنند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

هفده − 10 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!