ولیعهد جوهور می گوید پیش بینی وی به حقیقت پیوست

توریست مالزی – ولیعهد جوهور با انتقاد از عملکرد دولت از شیوع ویروس کرونا، گفت که آنچه او به رأی دهندگان مالزی هشدار داده بود اکنون به حقیقت پیوست....
توریست مالزی – ولیعهد جوهور با انتقاد از عملکرد دولت از شیوع ویروس کرونا، گفت که آنچه او به رأی دهندگان مالزی هشدار داده بود اکنون به حقیقت پیوست.

به گزارش استار مالزی، وی با ادعای اینکه بسیاری از وی خواسته بودند که در مورد شیوع ویروس کاری انجام دهد،گفت قول می دهم ‘هر کاری که می توانم برای شما و خانواده های شما انجام دهم، زیرا من سوگند یاد کردم مراقب شما باشم.

درست قبل از انتخابات عمومی در ماه مه ۲۰۱۸، وی به رأی دهندگان هشدار داده بود که دولت را تغییر ندهند و گفته بود: ‘اگر موتور خراب نشد، قایق را تغییر ندهید.

مالزی ، روز شنبه (۲۵ ژانویه) چهار مورد از ویروس ووهان را در بین اتباع چینی که به این کشور سفر کرده بودند، تأیید کرد، خبرهای مربوط به آن باعث خشم گسترده در مالزی شده است و شیوع ویروس به یک مسئله سیاسی تبدیل شده است و نخست وزیر پیشین نجیب رزاک در فیسبوک خود به نخست وزیر ماهاتیر محمد، حمله کرده است.

طومار آنلاین که روز شنبه برای ممنوعیت ورود بازدید کنندگان چینی به مالزی آغاز شد، حدود ساعت ۱۱:۰۰ دوشنبه (۲۷ ژانویه) نزدیک به ۳۶۰،۰۰۰ امضا به دست آورد. بسیاری از مالزیایی ها نیز با شنیدن این خبر عصبانی هستند که یک کودک دو ساله چینی، که مظنون به داشتن ویروس کرونا بود، توسط والدین از بیمارستان فراری داده شد. این سه نفر در فرودگاه بین المللی سنای بازداشت شدند.

ولیعهد جوهور در پست فیسبوک خود خاطرنشان کرد که او از دو سال پیش نظر خود را در مورد سیاست ابراز کرده بود اما ‘به وی توصیه شده بود که دخالتی نکند’. ‘در آن زمان افرادی که من خودم از آنها دفاع کردم به من گفتند که ساکت باشم و در سیاست و حکومت دخالتی نکنم.’ ‘من حاضر شدم برای دفاع از استقلال جوهر و مردم این کشور مورد اهانت و نفرین قرار بگیرم. اما به من گفته شد که ساکت باشم.’

وی افزود: در دو سال گذشته، روزانه درمورد موضوعات مربوط به حکومت، مذهب، نژاد، اقتصاد و اخیراً، در زمینه بهداشت، شکایات دریافت می کرد. ‘امروز ، امیدوارم همه شما بدانید که آنچه من دو سال پیش پیش بینی کرده بودم در حال وقوع است.’

ولیعهد جوهور و دکتر ماهاتیر سال گذشته یک دشمنی بسیار عمومی داشتند که نخست وزیر او را ‘پسر کوچک’ و ‘احمق’ خواند. سال گذشته، دولت ماهاتیر همچنین با افشای اراضی و ادعای فرار مالیاتی، به خانواده سلطنتی جوهور نیز حمله کرد. ولیعهد در یک سری توییت هایی ادعا کرد این ‘ترور شخصیت’ است ، و تلافی خواهد کرد.

روابط بین دکتر ماهاتیر و کاخ جوهور پس از آنکه وی در اولین دوره نخست وزیری خود در دهه ۱۹۹۰ اصلاح قانون اساسی را ایجاد کرد، تنگ شده است زیرا حق مصونیت آنها از تعقیب کیفری خارج شد.

پاسخی ارسال کنید

*

*

20 + نوزده =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!