پادشاه مالزی از مقام خود استعفا داد

توریست مالزی – کاخ پادشاهی مالزی امروز یکشنبه اعلام کرد که «سلطان محمد پنجم» پادشاه این کشور از مقام خود کناره گیری کرد. به گزارش به گزارش ایسنا، به...
توریست مالزی – کاخ پادشاهی مالزی امروز یکشنبه اعلام کرد که «سلطان محمد پنجم» پادشاه این کشور از مقام خود کناره گیری کرد.
به گزارش به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، سلطان محمد پنجم، پادشاه مالزی امروز از سمتش کناره‌گیری کرد. این نخستین باری است که یک پادشاه حاکم پیش از تکمیل دوره پنج ساله‌اش از مقام سلطنت کناره‌گیری می‌کند.
کاخ ملی مالزی در بیانیه‌ای اعلام کرد، به استعفای پادشاه به سرعت ترتیب اثر داده شد.
در بیانیه کاخ پادشاهی مالزی آمده است که « کاخ ملی به ملت اطلاع می دهد که سلطان محمد پنجم به عنوان پانزدهمین پادشاه این کشور از مقام خود کناره گیری کرده است و این کناره کیری امروز ششم ژانویه به اجرا در می آید.»
استعفای پادشاه مالزی در حالی صورت می گیرد که چندی پیش رسانه های مالزی اعلام کرده بودند که پادشاه این کشور با « اوکسانا فویوودینا»برنده مسابقه دختر شایسته روسیه در سال ۲۰۱۵ ازدواج کرده است و مراسم ازدواج وی در ۲۲ نوامبر داخل مجتمع مشهور جشن ها در منطقه اعیان نشین «روبلوفکا»در مسکو برگزار شده است.
به گفته رسانه های مالزی فوویوودینا شش ماه قبل از آن مسلمان شد تا همسر پادشاه مالزی شود اما با وجود این هرگز نمی تواند ملکه این کشور شود زیرا این مقام فقط به زنان ساکن اصلی مالزی داده می شود.

پاسخی ارسال کنید

*

*

نوزده + 12 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!