پزشک قانونی استرالیا: مرگ پناهجوی ایرانی قابل پیشگیری بود

توریست مالزی – مقامات ایالت کوئینزلند در استرالیا می‌گویند که مرگ حمید خزایی، یک پناهجوی ایرانی، “کاملا اجتناب‌پذیر” بوده است. به گزارش بی بی سی، تری رایان پزشک قانونی...
توریست مالزی – مقامات ایالت کوئینزلند در استرالیا می‌گویند که مرگ حمید خزایی، یک پناهجوی ایرانی، “کاملا اجتناب‌پذیر” بوده است.
به گزارش بی بی سی، تری رایان پزشک قانونی ایالت کوئینزلند، امروز دوشنبه ۸ مرداد با انتشار نتیجه رسمی تحقیقاتش در خصوص مرگ این پناهجوی ایرانی، گفت که “یک رشته از اشتباهات بالینی و همچنین مشکل در ارتباط (بین مقامات مسئول) باعث شد که انتقال (آقای) خزایی به استرالیا با تاخیرصورت پذیرد.” پناهجوی ایرانی در استرالیا در پی عفونت خونی درگذشت
آقای رایان گفته است که اگر وخیمتر شدن وضعیت آقای خزایی در زمان مناسب تشخیص داده می شد و وی ظرف ۲۴ ساعت به استرالیا منتقل می شد ممکن بود زنده بماند. آقای خزایی پناهنده ۲۴ ساله ایرانی چهار سال پیش در پی عفونت خون و مرگ مغزی درگذشت. وی در اردوگاه پناهجویان در جزیره مانوس، در پاپوا گینه نو بود که پایش زخم شد و عفونت به همه بدنش سرایت کرد. او در نتیجه عفونت شدید سکته قلبی کرد و در نهایت دچار مرگ مغزی شد. در آن زمان وزیر امور پناهندگان استرالیا از مراقبت‌های پزشکی ارائه شده به حمید خزایی دفاع کرد.
استرالیا دارای قوانین مهاجرتی بسیار سختی است و پناهجویان را در اردوگاههای خارج از استرالیا نگهداری می کند. سازمان ملل و گروه‌های حقوق بشری به این سیاست‌ها اعتراض دارند اما استرالیا می گوید که هدف این تدابیر جلوگیری از سفرهای خطرناک دریایی پناهجویان با قایق‌های غیر مجهز است.

پاسخی ارسال کنید

*

*

5 × 3 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!