پیام کت ملانیا ترامپ چیست؟

توریست مالزی – به محض این که ملانیا ترامپ، بانوی اول آمریکا، با کتی که پشت آن نوشته شده بود “خیلی برایم اهمیتی ندارد”دیده شد، رسانه‌های اجتماعی و شبکه‌های...

توریست مالزی – به محض این که ملانیا ترامپ، بانوی اول آمریکا، با کتی که پشت آن نوشته شده بود “خیلی برایم اهمیتی ندارد”دیده شد، رسانه‌های اجتماعی و شبکه‌های خبری به تفسیر و انتقاد از آن پرداختند.

به گزارش بی بی سی، به راحتی می‌توان گفت که یک کت ۳۹ دلاری از تولیدات زارا در کمد لباس بانوی اول آمریکا با سابقه مدل بودن او، یک کار غیرمعمول به نظر می‌رسد. بانوی اول آمریکا به تاسیساتی سر زد که دولت فدرال برای نگهداری در ایالت تگزاس ساخته و ده‌ها کودک پناهجو از کشورهای آمریکای مرکزی در آنجا هستند. اینها از بیش از ۲۳۰۰ کودکی هستند که از والدینشان جدا شده‌اند.

دیدار خانم ترامپ بنا بود به وجهه رئیس‌جمهوری آمریکا کمک کند اما هنگام ترک واشنگتن او کتی به تن داشت که پشتش نوشته شده بود: “خیلی برایم اهمیتی ندارد”. خانم ترامپ در بازگشت از تگزاس باز هم این کت را پوشیده بود. پوشیدن این کت چه پیامی داشت؟ و ملانیا ترامپ با این کارش چه منظوری داشت؟

 

۱. این فقط یک کت بود


این دیدگاه سخنگوی خانم ترامپ است. استفانی گریشام به رسانه‌های آمریکا گفت: “این فقط یک کت است و انتخاب آن دلیل خاصی نداشته است.” چقدر این احتمال وجود دارد؟ قبل از اینکه ملانیا همسر ترامپ و بانوی اول آمریکا شود، به عنوان یک مدل در صنعتی شهرت پیدا کرد که در آنجا پوشیدن لباس‌های معمولی با شعارنوشته اصلا رایج نیست. گزارش شده که این کت مخصوص از یک مجموعه سال ۲۰۱۶ شرکت زارا بوده و احتمال خرید تصادفی آن بعید به نظر می‌رسد.

۲. پیامی خطاب به ناشران “اخبار جعلی”؟


دونالد ترامپ واکنش متفاوتی نشان داد و گفت انتخاب شعار کت ملانیا به طور هدفمند بوده و مخاطب آن رسانه‌هایی است که “اخبار جعلی” را منتشر می‌کنند. ناپدید شدن اخیر خانم ترامپ از چشم مردم، گمانه زنی‌هایی را در رسانه‌ها به میان آورد.

شایعات در ارتباط با سلامت شخصی‌اش و وضعیت رابطه‌اش با شوهرش در حالی پخش شد که پیش از آن گزارش‌هایی درباره رابطه ترامپ با یک هنرپیشه فیلم‌های پورنوگرافی منتشر شده بود. در پایان ماه مه بانوی اول آمریکا در یک توییت به این گمانه‌زنی اشاره کرد. آقای ترامپ این گزارش‌ها را مکررا تکذیب کرده و گفته نشر این چنین گزارشات درباره همسرش “ناعادلانه و بدخواهانه” است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


۳. پیام به شوهرش؟


ملانیا ترامپ در اواخر هفته جاری، بیانیه‌ای نادر علیه سیاست جدا کردن فرزندان از مهاجران بدون مدرک در آمریکا منتشر کرد. سخنگوی او به رسانه‌ها گفت که سفر بانوی اول آمریکا برای دیدار از کودکان در تگزاس، صد در صد ایده خود خود خانم ترامپ بوده (اگرچه او افزود که شوهرش از این اقدام حمایت می‌کرد). این اولین بار نیست که او چنین کاری را انجام داده است. خانم ترامپ از زمان ورود به کاخ سفید، روی کمپینی برای مبارزه با آزار و اذیت و قلدری تمرکز کرده است.

او پیشتر نیز با انتقادهایی مواجه شده است آن هم عمدتا توسط افرادی که با توجه به موضع‌گیری شوهرش در رسانه‌های اجتماعی او را به ریاکاری متهم می‌کنند. شاید پوشیدن این کت تلاشی باشد برای فاصله گرفتن از سیاست‌های شوهرش؛ او شاید بخواهد تاکید کند که حق دارد دستور کار متمایزی داشته باشد.


 

 

 

 

 

 

 

 

 


۴. ملانیا تلاش کرد تا لباس راحت و غیر رسمی بپوشد؟


این منصفانه است که بگوییم یک کاپشن خاکی، لباس معمولی خانم ترامپ نیست. سلیقه او برای انتخاب لباس در گذشته هم مورد انتقاد قرار گرفته است؛ او برای پوشیدن پیراهن ۱۳۸۰ دلاری در برنامه‌ای در باغ سبزیجات کاخ سفید و لباس ۳۰۰۰ دلاری برای یک مراسم خیریه سازمان ملل، مورد انتقاد قرار گرفت.

بیشترین انتقاد از لباس‌های او زمانی بود که برای دیدار قربانیان توفان هاروی به تگزاس رفته بود. بنابراین ممکن است انتخاب او برای پوشیدن یک لباس معمولی را بتوان به عنوان یک حرکت هدفمند برای پرهیز از انتقادات در مورد فاصله بین او و مردم تعبیر کرد؟

 

۵. یک انتخاب غیرقابل بخشش؟


بسیاری از مردم پوشیدن این کت را به عنوان کوچک شمردن نگرانی مردم در مورد بیش از ۲۳۰۰ کودک جداشده از والدینشان تعبیر کرده‌اند. دیوید جولی، عضو کنگره پیشین جمهوریخواه از فلوریدا، این انتخاب لباس را “غیر قابل بخشش” خواند.

شماری از چهره‌های معروف یک حرکت اعتراضی را به راه انداخته‌اند. یک خبرنگار آمریکایی با راه اندازی وبسایتی به نام “برایم واقعا اهمیت دارد” تلاش کرده تا برای مهاجران پول جمع آوری کند. تعدادی از آثار هنری اعتراضی نیز در پاسخ به شعار روی کت خانم ملانیا تولید شده است.


پاسخی ارسال کنید

*

*

13 + 3 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!