پیش بینی سیل توسط کشاورزان تنها با یک کلیک!

توریست مالزی – گروهی از پژوهشگران با کمک فناوری اطلاعات موفق شده اند اپلیکیشنی طراحی کنند که می تواند اطلاعات و داده های آب و هوایی و وضعیت اقلیمی...
توریست مالزی – گروهی از پژوهشگران با کمک فناوری اطلاعات موفق شده اند اپلیکیشنی طراحی کنند که می تواند اطلاعات و داده های آب و هوایی و وضعیت اقلیمی زمین های کشاورزی را به سرعت در اختیار کشاورزان قرار دهد و در نتیجه، تصمیم گیران دولتی و کشاورزان را قادر می سازد تا تصمیماتی آگاهانه در مورد برنامه های برداشت، استفاده از آب و مدیریت حوادث طبیعی مثل سیل داشته باشند.
به گزارش انتخاب، در سپتامبر ۲۰۱۲، رودخانه های بنوا و نیجر در نیجریه، بر اثر بارندگی شدید سرریز کردند و در نتیجه صدها هزار هکتار از زمین های کشاورزی در آب فرو رفت، بیش از ۱.۳ میلیون نفر مجبور به ترک خانه های خود شدند. سیلاب یک رویداد منظم در طول فصل هایی خاص در نیجریه است که اثرات گسترده اقتصادی و اجتماعی دارد. اما کشاورزان نیجریه در فصل های خشک نیز با چالشی معکوس مواجه می شوند: فقدان آب برای کشت محصولات و حفظ دام چالشی است
به همین دلیل وزارت فدرال کشاورزی و توسعه روستایی نیجریه با موسسه بین المللی مدیریت آب در پروژه WLE مشارکت کرده است تا نه تنها کاهش خطرات ناشی از سیل در فصل سرد را رقم زند،بلکه تولیدات کشاورزی کشور را در طول فصل خشک افزایش دهد. این پروژه تکنیک های جدیدی را برای کشاورزی در فصل زمستان، ایجاد می کند و کمک می کند سیستم مدیریت آب مورد نیاز برای کشاورزی دقیق تر باشد.
این پروژه از سال ۲۰۱۴، با ادغام داده های فضایی استخراج شده از ماهواره ها و اطلاعات خاک، جمعیت، استفاده از زمین، توپوگرافی و الگوهای کشت آغاز شده است. همپوشانی این داده ها، دانشمندان را قادر به ارزیابی مناطق خطرناک سیل خیز و شناسایی مکان های بالقوه برای کشاورزی کرده است.مجموعه ای از ابزارهای پیش بینی سیل، نیجریه نیز در مراحل نهایی آزمون و کالیبراسیون قرار دارند.
یکی از اجزای هیجان انگیز این پروژه توسعه برنامه تلفن همراه FloodWatch یکی از مهیج ترین بخش ها است که اطلاعات هشدار سیل را به کشاورزان و مقامات دولتی ارائه می دهد و به حفاظت از زندگی و اموال آنان کمک می کند. این برنامه تصاویر ماهواره ای را با داده های دیگر ترکیب می کند و تا پنج روز پیش بینی ارتفاع رودخانه را در پنج ایستگاه در اطراف رود نیجر-بنو ارائه می دهد. کاربران می توانند تصاویر گرافیکی سطح آب رودخانه و داده های تاریخی را مشاهده کنند که برای شناسایی الگوهای تکراری سیلاب و درک بهتر تاثیر تغییرات آب و هوایی در سطوح آب مفید است.
پژوهشگران امیدوارند که این برنامه بتواند اقدامات مهم در طول سیل را بهبود بخشد و سیاست های کشاورزی کشور را بهبود بخشد. افزون بر این اپلیکیشن مذکور در کشاورزان برای برنامه ریزی بهتر و آماده سازی در برابر دوره های سیل، افزایش تولید و کمک به امنیت غذایی نیجریه نیز مفید است.

پاسخی ارسال کنید

*

*

بیست − 16 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!