چاپ مجدد انتشار کتاب «فارابی؛ زندگینامه، آثار و جایگاه او» در مالزی

توریست مالزی – انتشارات انجمن کتب اسلامی (Islamic Book Trust) مالزی، چاپ دوم کتاب «فارابی؛ زندگینامه، آثار و جایگاه او» نوشته عثمان باکار، نویسنده و محقق مالزیایی را روانه...
توریست مالزی – انتشارات انجمن کتب اسلامی (Islamic Book Trust) مالزی، چاپ دوم کتاب «فارابی؛ زندگینامه، آثار و جایگاه او» نوشته عثمان باکار، نویسنده و محقق مالزیایی را روانه بازار نشر این کشور کرده است.
به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، عثمان باکار، رییس کرسی مطالعات اندیشه اسلامی امام غزالی در ایستک دانشگاه بین‌المللی اسلامی مالزی است و از اساتید با سابقه این دانشگاه به شمار میرود. عثمان باکار که دکترای خود را از دانشگاه تمپل فیلادلفیا اخذ کرده، تا کنون بیش از ۲۵ اثر در زمینه‌های مختلف علوم، اندیشه و تمدن اسلامی منتشر کرده است که از آخرین کتاب‌های وی می‌توان از «تمدن اسلامی و جهان مدرن» ( ۲۰۱۴) و «تصویر قرآنی نظام هستی» (۲۰۱۶) نام برد.
کتاب «فارابی؛ زندگینامه، آثار و جایگاه او» ابتدا در سال ۱۹۸۷ توسط عثمان باکار به زبان انگلیسی تألیف و از سوی آکادمی علوم اسلامی مالزی در همان سال منتشر شد. با اینکه نسخه‌های کتاب فوری نایاب شد، اما تا سال ۲۰۱۸ تجدید چاپ نگردید. تجدید چاپ نشدن این کتاب دو دلیل داشت؛ اول: انتشار کتاب دیگری از مؤلف در همین زمینه تحت عنوان «دسته‌بندی علم در اسلام» که در واقع تز دکترای عثمان باکار بود که در دانشگاه تمپل فیلادلفیای آمریکا نوشته شده بود و دوم: انتشار ترجمه مالایی کتاب در سال ۱۹۹۱ که توسط بهارالدین، به مالایی ترجمه و چندین بار تجدید چاپ شد.
با توجه به اهمیت موضوع کتاب «فارابی؛ زندگینامه، آثار و جایگاه او»، پس از ۳۱ سال این کتاب مجدداً توسط انتشارات انجمن کتب اسلامی (IBT) به زبان انگلیسی منتشر و در اختیار علاقمندان قرار گرفت.
این کتاب از سه فصل مجزا تشکیل شده که فصل اول به معرفی زندگینامه فارابی اختصاص دارد و در فصل دوم به آثار برجای مانده از این فیلسوف ایرانی متقدم که به معلم ثانی اشتهار دارد، پرداخته شده و در فصل سوم کتاب، نکته‌های آموزنده‌ای از اندیشه‌های فارابی ذکری به میان آمده است.
گفتنی است؛ این کتاب سال‌ها پیش به زبان‌های فارسی (در ایران) و ترکی (در ترکیه) ترجمه و منتشر شده است.

پاسخی ارسال کنید

*

*

15 + 14 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!