چند توصیه برای روزه داران در مالزی

توریست مالزی- چند توصیه که برای روزه داری در مالزی بهتر است در نظر بگیرید. ۱. وعده‌ی سحری را حتما بخورید. همانطور که قبلا گفته شده، صبحانه مهمترین وعده...
توریست مالزی- چند توصیه که برای روزه داری در مالزی بهتر است در نظر بگیرید.

۱. وعده‌ی سحری را حتما بخورید.

همانطور که قبلا گفته شده، صبحانه مهمترین وعده غذایی روز است. و در ماه رمضان، این به مراتب مهم تر است. نخوردن سحری باعث افزایش دوره روزه داری میشود و بدن در این مدت مجبور است برای تامین انرژی تا افطار بر وعده های غذایی قبلی تکیه کند. با توجه به ساعات طولانی روزه داری، احتمال کم آبی و خستگی در طول روز شما بیشتر میشود. همچنین نخوردن سحری، باعث میشود هنگام افطار پرخوری کنید که موجب افزایش وزن ناسالم میشود.

۲. هنگام افطار پرخوری نکنید.

پرخوری هنگام افطار میتواند به بدن آسیب برساند. افطار باید متعادل و شامل غذاهای مغذی باشد نه یک جشن شاهانه. پرخوری و مصرف بیش از حد غذاهای با چربی بالا به طور خاص ممکن است منجر سوء هاضمه و اضافه وزن شود.

۳. از خوردن غذاهای شور، غذاهای با قند بالا و غذاهای سرخ شده اجتناب کنید.

این غیر معمول نیست که افراد روزه دار غذاهای سرخ شده و شیرین را به عنوان پاداش به خود در نظر بگیرند. در حالی که این مواد غذایی به شما احساس خوبی در کوتاه مدت میدهند، آنها می توانند روزه روز بعد را سخت تر کنند. گذشته از افزایش وزن ناسالم، مصرف غذاهای جرب و شیرین باعث خستگی میشود. علاوه براین شما باید مصرف نمک خود را در وعده سحر محدود کنید چون باعث افزایش تشنگی میشود.

۴. تا حد امکان آب بنوشید.

نوشیدن آب تا حد ممکن بین وعده افطار و سحر، خطر ابتلا به کم آبی بدن در طول روز را کاهش میدهد. سعی کنید بین وعده افطار و سحر ، حداقل ۸ لیوان مایعات بنوشید. این مایعات میتواند شامل آب میوه، شیر و سوپ باشد. اما آب بهترین انتخاب است. همچنین باید مصرف نوشیدنی های کافئین دار مانند چای، قهوه و کولا که باعث کاهش مایعات بدن میشود را کاهش دهید.

منبع: Health X change

پاسخی ارسال کنید

*

*

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^