چهاردهمین انتخابات مالزی پیش از موسم حج تمتع برگزار می‌شود

توریست مالزی- نخست وزیر مالزی بدون ذکر تاریخ دقیق، زمان چهاردهمین انتخابات سراسری مالزی گفت که این انتخابات پیش از شروع موسم حج تمتع و در ماه جولای سال جاری...
توریست مالزی- نخست وزیر مالزی بدون ذکر تاریخ دقیق، زمان چهاردهمین انتخابات سراسری مالزی گفت که این انتخابات پیش از شروع موسم حج تمتع و در ماه جولای سال جاری میلادی (تیر۹۷)برگزار خواهد شد.

به گزارش  ایرنا ، «نجیب تون رزاق» نخست وزیر مالزی  در مراسمی با حضور بیش از هزار نفر از نمایندگان روستاها و روحانیونی که قرار است امسال با تسهیلات دولتی به برای مناسک تمتع به مکه اعزام شوند، افزود: شما قرار است در ۱۴ جولای (۲۳ تیر) پس از عید فطر به عربستان اعزام شوید و این به آن معنی است که پس از ۲ روز بزرگ به آن‌جا خواهید رفت. طبق گزارش رسانه‌‌های دولتی این کشور، منظور نخست وزیر مالزی از ۲ روز بزرگ، روز عید فطر و روز چهاردهمین انتخابات سراسری این کشور است. وی همچنین اظهار کرد:در این صورت زیارت کنندگان حج، پس از انجام وظیفه انتخاب دولت، می‌توانند با خیالی آسوده به حج اعزام شوند.
نجیب تون رزاق همچنین از عازمین سفر حج ، خواست تا برای موفقیت و رفاه این کشور دعا کنند تا مالزی تبدیل به نمونه یک کشور اسلامی موفق شود.
مجلس کنونی مالزی در ۲۴ جولای ۲۰۱۸ (۲ مرداد ۹۷) منحل می‌شود و انتخابات نهایتا تا ۶۰ روز باید برگزار شود. ائتلاف حاکم «باریسان نشنال» یا «جبهه‌ ملی» از زمان استقلال مالزی در قدرت بوده، اما در انتخابات آتی، ائتلاف مخالفان دولت با رهبری سیاستمدار قدیمی این کشور، «ماهاتیر محمد» که زمانی رهبر «جبهه ملی» بوده با این ائتلاف در رقابت جدی قرار دارد.
ائتلاف دست راستی «جبهه ملی» با رهبری «نجیب تون رزاق»، متشکل از سه حزب «آمنو» ،انجمن چینی های مالزی موسوم به «ام سی ای» و کنگره هندی های مالزی با عنوان «ام آی سی» است. در جناح مخالف نیز «پاکاتان هاراپان» به معنای «ائتلاف امید» متشکل از احزاب «عدالت مردم»، «اعتماد ملی»، «اقدام دموکراتیک» و «بومی تباران متحد مالزی» است.
البته حزب اسلامی مالزی موسوم به «پاس» نیز که به صورت سنتی در ائتلاف مخالفان بوده که دراین انتخابات به صورت مستقل به رقابت خواهد پرداخت.


پاسخی ارسال کنید

*

*

12 + سه =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!