کمپین تحریم کالاهای نامسلمان ها در شبکه های اجتماعی مالزی

توریست مالزی – به تازگی کمپینی در شبکه‌های اجتماعی به ویژه صفحات و گروه‌های نزدیک به مالایی‌های راست‌گرا منتشر شده که مالایی‌ها را به تحریم کالاهایی ترغیب می‌کند که...
توریست مالزی – به تازگی کمپینی در شبکه‌های اجتماعی به ویژه صفحات و گروه‌های نزدیک به مالایی‌های راست‌گرا منتشر شده که مالایی‌ها را به تحریم کالاهایی ترغیب می‌کند که توسط نامسلمان‌ها تولید شده است.
به گزارش استار، این کمپین حتی به مذاق مفتی پنانگ، داتوک سری دکتر وان سلیم وان محد نور هم خوش نیامده و او آن را دامی برای از بین بردن اتحاد و یگانگی مردم مالزی معرفی کرده است.
مفتی پنانگ گفت: مسلمانان بیش از ۱۰۰۰ سال است که درجوامع چندنژادی و چندمذهبی زندگی کرده‌اند و هیچگاه چنین حرکت نفرت‌‌انگیزی توسط آنان شکل نگرفته است. در مالزی، هر کسی به عنوان شهروند به شیوه خود زندگی می‌کند و با وجود تفاوت‌های فراوان با دیگران مدارا می‌کنند.
این کمپین توسط بسیاری از جمله دکتر ماهاتیر محمد، نخست وزیر و داتوک سری دکتر وی کا سیونگ، رئیس انجمن چینی تبارهای مالزی نکوهش شده است. داتوک سری عظمین علی، وزیر اقتصاد نیز در توییتی گفت که مالزیایی‌ها نباید اجازه دهند که روابط اقتصادی آنها توسط تعصب نژادی و مذهبی دیکته شود.
همچنین خلیدعبدالصمد، وزیر مناطق فدرال مالزی گفت: این طرز تفکر، بسیار کوته‌فکرانه است و به پیامدهای زیانبار آن مانند تخریب وحدت ملی نمی‌اندیشد. این گرایش احزاب مخالف دولت در تمرکز بر تفرقه‌افکنی نژادی و مذهبی بسیار زشت است. آنان به جای راهیابی برای بهبود کیفیت و کاهش قیمت کالاها برای مردم به فکر ایجاد دشمنی و تقابل میان اقوام مالزی هستند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

چهار × پنج =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!