گلاره ناظمی “یکی از زنان پیشروی ایرانی” / مهدوی کیا بهترین مدافع جام ملت های آسیا

توریست مالزی – داوری ایرانی فینال فوتسال زنان المپیک جوانان بین پرتغال و ژاپن را سوت می‌زند. او قبلا دو بازی مرحله گروهی (دومینیکن-کامرون، ترینیداد-بولیوی) را قضاوت کرده. بی...
توریست مالزی – داوری ایرانی فینال فوتسال زنان المپیک جوانان بین پرتغال و ژاپن را سوت می‌زند. او قبلا دو بازی مرحله گروهی (دومینیکن-کامرون، ترینیداد-بولیوی) را قضاوت کرده.
بی بی سی: سایت فیفا با این داور به عنوان یکی از زنان پیشرو در این رشته مصاحبه کرده
گلاره ناظمی داور ایرانی بین المللی به دلیل عملکرد مثبت در این دوره از بازی‌ها به عنوان داور اول دیدار فینال انتخاب شد.

مهدوی کیا بهترین مدافع جام ملت های آسیا در نظرسنجی AFC شد
ایسنا: مهدی مهدوی‌کیا برای کسب این عنوان هونگ میونگ بو از کره جنوبی، صالح النعیمه از عربستان، جمال مبارک از کویت، یوجی ناکازاوا از ژاپن، ژنگ ژی از چین ، لوکاس نیل از استرالیا و سو چین آئو از مالزی را شکست داد.
در نظرسنجی‌ رسمی که کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) برای انتخاب بهترین مدافع تاریخ این رقابت‌ها راه‌اندازی کرده بود، مهدی مهدوی‌کیا موفق شد با کسب ۷۹ درصد آرا (۳۰۰ هزار و ۷۶ رأی) این عنوان را به خود اختصاص دهد. صالح النعیمه از عربستان با کسب ۱۲ درصد آرا نزدیکترین تعقیب‌کننده مدافع پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان در این نظرسنجی بود.
مهدی مهدوی‌کیا برای کسب این عنوان هونگ میونگ بو از کره جنوبی، صالح النعیمه از عربستان، جمال مبارک از کویت، یوجی ناکازاوا از ژاپن، ژنگ ژی از چین ، لوکاس نیل از استرالیا و سو چین آئو از مالزی را شکست داد.
پیش از این علی دایی و علی کریمی به ترتیب به عنوان برترین مهاجم و هافبک جام ملت‌های آسیا انتخاب شده بودند و انتخاب شده بودند.

صعود ایران به رده ۳۰ فیفا/ ایران در رتبه اول آسیا
تیم ملی فوتبال ایران در رده‌بندی ماه اکتبر فیفا همچنان در رده نخست آسیا قرار دارد و با ۳ پله صعود به رده ۳۰ جهان رسید.
ایسنا: رده بندی ماه اکتبر فیفا قرار است پنج‌شنبه هفته آینده اعلام شود. بر اساس نتایج کسب شده تیم‌های ملی، رده بندی ماه اکتبر فوتبال جهان مشخص شد و بر این اساس تیم ملی فوتبال ایران با سه پله صعود نسبت به ماه گذشته به رده ۳۰ جهان راه یافت.
شاگردان کی‌روش در این ماه تنها برابر بولیوی به میدان رفتند و موفق شدند حریف خود را با نتیجه ۲ بر یک شکست دهند تا همچنان رده نخست آسیا حفظ شود.
همچنین بلژیک توانست در رده نخست رده بندی فیفا قرار گیرد و فرانسه به رده دوم سقوط کرد. این دو تیم در ماه گذشته به طور مشترک در رده نخست رده بندی فیفا قرار داشتند. از نکات جالب سقوط تیم ملی فوتبال آلمان به رده ۱۴ رده بندی فیفاست.

رده بندی تیم‌های ملی فوتبال جهان در اکتبر
۱- بلژیک ۲- فرانسه ۳- برزیل ۴- کرواسی ۵- انگلیس ۶- اروگوئه ۷- پرتغال ۸- سوئیس ۹- اسپانیا ۱۰- دانمارک ۱۱- کلمبیا ۱۲- آرژانتین ۱۳ شیلی ۱۴- آلمان ۱۵- هلند ۱۶- مکزیک ۱۷- سوئد ۱۸- ولز ۱۹- ایتالیا ۲۰- پرو

* رده بندی برترین تیم‌های آسیایی
۳۰- ایران ۴۲- استرالیا ۵۰- ژاپن ۵۳- کره جنوبی

پاسخی ارسال کنید

*

*

شانزده − چهار =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!