گوریل خندان و تنبل آویزان؛ بهترین عکس‌های حیات وحش

توریست مالزی – عکس گوریل ماده‌ای که در آغوش یکی از فعالان نجات حیوانات نشسته، برنده بخش انتخاب مردم در جایزه سال عکاسی حیات وحش ۲۰۱۷ شد. به گزارش...

توریست مالزی – عکس گوریل ماده‌ای که در آغوش یکی از فعالان نجات حیوانات نشسته، برنده بخش انتخاب مردم در جایزه سال عکاسی حیات وحش ۲۰۱۷ شد.


به گزارش بی بی سی، در این عکس که جو-آن مک‌آرتور، عکاس کانادایی گرفته، پیکین، گوریل سرزمین‌های پست را می‌بینیم که از سوی گروهی که برای نجات میمون‌های آفریقا تلاش می‌کند از دست شکارچیان غیرقانونی نجات یافته است. این گوریل در جریان انتقال به منطقه‌ای امن در جنگل‌های کامرون در آغوش نگهدارش، آپولینر اندوهودو، دیده می‌شود.

جو-آن مک‌آرتور بعد از دریافت جایزه گفت: “بسیار خوشحالم که مردم با این عکس ارتباط برقرار کردند و امیدوارم این مسئله باعث شود که همه ما کمی بیشتر هوای حیوانات را داشته باشیم. هیچ کار محبت‌آمیزی در قبال آنها کوچک نیست.” ۲۰ هزار نفر از طرفداران طبیعت این عکس را از میان ۲۴ عکس نهایی که از سوی موزه تاریخ طبیعی معرفی شده بود، انتخاب کردند. حدود پنجاه هزار عکس برای جوایز سال ۲۰۱۷ دریافت شده بود.
Grey line 2 pixels

فینالیست: آغوش گرم

دبرا گارساید، کانادا
خانواده خرس قطبی در پارک ملی واپوسک در کانادا 

اوایل بهار است و خرس قطبی مادر و توله‌هایش از پناهگاه بیرون آمده‌اند. توله‌ها در آغوش گرم و امن مادر هستند. دبرا گارساید شش روز نزدیک لانه آنها در پارک ملی واپوسک در منیتوبای کانادا انتظار کشید تا بالأخره سر و کله این خانواده پیدا شد. برای گرفتن این عکس، عکاس شرایطی دشوار در دمای بین ۳۵ تا ۵۵ درجه زیر صفر همراه با باد شدید را از سر گذراند.
Grey line 2 pixels

فینالیست: پرنده سوارکار

لاکشیتا کاروناراتنا، سری‌لانکا
گورخر

لاکشیتا کاروناراتنا در جریان یک سافاری در پارک ملی ماسای مارا در کنیا صحنه‌ای خارق‌العاده دید: یک سبزقبای سینه‌یاسی که سوار یک گورخر شده بود. این پرنده رنگارنگ حدود یک ساعت سوار گورخر بود و از طعم حشراتی که دور این حیوان جمع می‌شدند لذت می‌برد. کاروناراتنا آن قدر منتظر شد تا تصویر پس‌زمینه‌ای را که می‌خواست از گله گورخرها بگیرد.
Grey line 2 pixels

فینالیست: تنبل آویزان

لوسیانو کاندیسانی، برزیل
تنبل سه‌پنجه

لوسیانو کاندیسانی از این درخت سکروپیا در جنگل‌های حفاظت‌شده باهیا در برزیل بالا رفته تا بتواند عکس این “تنبل سه‌پنجه” (three-toed sloth) را بگیرد. این جانور از برگ این درختان تغذیه می‌کند و معمولا در ارتفاع بالا روی درخت‌ها دیده می‌شود.
Grey line 2 pixels

فینالیست: بچه نهنگ و مادر

ری چین، تایوان
نهنگ‌های گوژپشت

هر سال از اواسط تابستان تا اواخر پاییز نهنگ‌های گوژپشت از جنوبگان به شمال می‌روند تا در گرمای آب‌های تونگا نوزادشان را به دنیا بیاورند. ری چین در آب‌های پر از پلانکتون اطراف جزایر واوائو در تونگا با این مادر و بچه نهنگ برخورد کرد. او عکسش را وقتی گرفت که این دو در حال پیچ و تابی زیبا بودند. او عکس را سیاه و سفید کرد چون به نظر او به این صورت سادگی تصویر بهتر نمایان می‌شد.


پاسخی ارسال کنید

*

*

1 × دو =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!