یک خواننده زن مسلمان سفیر گردشگری مالزی در چین

خواننده زن مسلمان مالزیایی طی آیینی رسمی در شهر پکن از سوی وزیر فرهنگ و گردشگری مالزی به عنوان سفیر گردشگری این کشور در چین برگزیده شد.
خواننده زن مسلمان مالزیایی طی آیینی رسمی در شهر پکن از سوی وزیر فرهنگ و گردشگری مالزی به عنوان سفیر گردشگری این کشور در چین برگزیده شد.

“شیلا حمزه” – Shila Amzah- خواننده جوان مالزیایی است که با اجراهای خویش به زبان چینی در چند سال اخیر محبوبیت فراوانی میان مردم چین، تایوان و هنگ کنگ به دست آورده و با کسب جایزه Asian Wave بر شهرت خود افزود تا آنجا که بیش از ۲.۵ میلیون طرفدار در فضای اجتماعی Weibo آثار اورا تعقیب می‌کنند. دو آواز معروف او به زبان چینی با نام های See You or Never و Goodbye در میان طرفدارانش از شهرت بیشتری برخوردار هستند.

وزارت فرهنگ و گردشگری مالزی با بهره بردن از این محبوبیت اورا به عنوان سفیر گردشگری این کشور در چین منصوب نموده تا پیوندهای گردشگری و فرهنگی میان دو کشور را تقویت کنند.

وزیر گردشگری مالزی می‌گوید: “شیلا حمزه به خوبی مورد احترام دنیای موسیقی چین قرار گرفته و با آوازها و اجراهای صحنه‌ای اش توانسته قلب چینی‌ها را تسخیر کند. من اطمینان دارم که او می‌تواند نقش مهمی در تقویت برند گردشگری مالزی در چین ایفا کند و به تلاش‌های تبلیغاتی این وزارتخانه معنا ببخشد. این کار برای خود او نیز تجربه با ارزشی خواهد بود.”

گفتنی است که تا سه سال گذشته”، گردشگران چینی با بیش از دو میلیون نفر، بزرگترین گروه گردشگران ورودی به مالزی را تشکیل می‌دادند که پس از وقوع حادثه سقوط هواپیمای ۷۱ MH این تعداد با افت شدیدی روبرو شد. تنها یک ماه پس از این حادثه اعلام شدکه ۳۰ درصد از گردشگران چینی سفر خود به مالزی را لغوکرده‌اند.

در پی این حادثه مسوولان سازمان گردشگری مالزی تلاش مضاعفی را در جذب دوباره گردشگران از این کشور آغاز کردند و با تمرکز بر معرفی محصولات جدید، یافتن بازارهای نو و بازاریابی آنلاین، زمینه را برای فروش بلیط با قیمت پائین‌تر برای پروازهای محلی و بین‌المللی فراهم آوردند.

هرچند که همچنان آمار گردشگران چینی با کاهش ۱۹.۵ درصدی در سال ۲۰۱۴ روبرو بود. وزارت گردشگری مالزی در آخرین اقدام خود امکان صدور ویزای رایگان بدو ورود را برای این گردشگران فراهم آورد تا این امر در کنار دیگر فعالیت های تبلیغی و بازاریابی بتواند همچنان این کشور را به عنوان بزرگترین بازار هدف مالزی در منطقه باقی نگاه دارد.

پاسخی ارسال کنید

*

*

هفت + 7 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!